Kde končí realita a začíná svět fantazie, animací a zvuků? Jak se stát světošlápkem, poznat celý svět a přitom nemuset vyloupit banku? Jak ukázat a přiblížit malým neposedným rošťákům i zvídavým rozumbradům svět? Stačí roztočit stříbrný CD ROM s kouzelným animovaným dětským atlasem výstižně pojmenovaným „Staň se světošlápkem“.
Není daleko doba, kdy i ve škole budou naučné CD ROMY běžnou záležitostí. Kdo by si nepřál procestovat celý svět. Poznávat cizí krajiny, zvyky, obdivovat památky. Odpoutat se od suché učebnice a vniknout do ráje dalekých míst a nechat se unášet svou fantazií. Prozkoumat deštné pralesy, stanout na nejvyšší hoře světa a zjistit, který oceán je nejhlubší. Jižní pól, severní pól a tajemná Austrálie? Kde žijí mravenečníci a kde klokani? Všechno je to přitom zábava, při které se děti učí poznávat to, co probírají ve škole i to, co je samotné zajímá. Už při vyplňování cestovního pasu a vybírání příslušné portrétní fotografie se dozajista bude od počítače ozývat hlasitý smích. A tím to teprve všechno začíná! Dobrodružství a tajné výpravy. Dávno vyřčená myšlenka „Škola hrou“ se díky CD Staň se světošlápkem a dalším, jemu podobným, stává skutečností. CD ROM není určen jen školákům, do „hry“ se mohou zapojit i děti, které neumí ještě číst. Text na zeměpisném CD ROMU je skoro celý namluven.


Chcete CD "Staň se světošlápkem" vyzkoušet? Můžete se zúčatnit naší soutěže o tato tři naučná cédéčka. Stačí jen odpovědět na soutěžní otázku!