David Matásek (58)

d1.jpg
Foto: Profimedia

V paměti ho máme zafixovaného jako studenta Kendyho, který ve filmu Jak svět přichází o básníky (a pak i v dalších pokračováních) kamarádí s hlavním hrdinou Štěpánem. To se psal rok 1982 a jemu bylo sladkých 19 let. Od té doby vystřídal nespočet filmových, seriálových i divadelních rolí a zrál jako víno, a to i co do vzezření. Není tak divu, že si našel o celé čtvrt století mladší manželku.

Tomáš Hanák (64)

d2.jpg
Foto: Profimedia

Jeho prvním divácky úspěšným filmem, kde se objevil, byly Bony a klid v roce 1987. Už tehdy se jakožto vekslák Hary vryl divačkám pod kůži díky svým uhrančivým očím. A na sex-appealu mu nic neubral ani zub času. Spíš naopak. Šediny dodaly jeho vzezření grády a ve filmech, seriálech i na prknech divadla Sklep se na něj pořád dobře dívá.

Ondřej Vetchý (59)

d3.jpg
Foto: Profimedia

Pomalu se blíží Vánoce, kdy budeme opět fandit nesmělému pekelníkovi s hodností Vraníka, aby se mu povedlo odnést Dorotu Máchalovou i se správcem a kaprálem tam, kam patří. Právě v pohádce S čerty nejsou žerty v roce 1984 na sebe tento kudrnatý sympaťák více upozornil a získal si srdce nejedné divačky. Uplynulo téměř třicet let a ženám všech generací se z něho podlamují kolena snad ještě víc. A to ani nemusí ukázat svou vypracovanou postavu.

Jiří Bartoška (74)

d4.jpg
Foto: Profimedia

Na „Barťáka“ se dobře koukalo už v sedmdesátých letech minulého století, kdy například ve filmu Osada Havranů coby lovec Sokol pobíhal jen v kůži okolo pasu. Od té doby hrál mnoho rolí včetně pána Boha v úspěšné pohádce Anděl Páně. Nejspíš proto, že božsky skutečně vypadá. Jde z role do role a dál prezidentuje Karlovarskému filmovému festivalu. I když už bez neodmyslitelného cigárka, kouření se totiž po šedesáti nikonitnových letech zřekl.

Jiří Langmajer (55 let)

d5.jpg
Foto: Profimedia

Pro legendárního Koubu měly fanynky slabost už v roce 1987, kdy si tuto roli ve filmu Copak je to za vojáka zahrál. Několik desetiletí platil za bouřliváka, který se nenechá jen tak nějakou ženou zkrotit. Povedlo se to až herečce Adéle Gondíkové, s níž se před dvěma roky oženil. A že mu to jde k duhu! Přibral pár kilo, nechal si narůst vousy a je sexy mnohem víc, než kdy předtím.

Zdroje informací: Česko-Slovenská filmová databáze, Blesk, autorka článku

Čtěte také: