sa
Zdroj foto: Orsay

Áčková sukně je trendy módním prvkem v každém jarním a letním outfitu. Dnes se tedy zaměříme na tento stylový kousek šatstva, který je inspirovaný šedesátými léty, kdy ženy s velkou oblibou áčkové sukně nosily. I vy si je jistě zamilujete, stačí si umět vybrat tu správnou, a jak na to, se podíváme právě teď.

sa
Zdroj foto: Orsay

Žádná sukně asi nelichotí postavě tak jako právě ta áčkového střihu. Ano, čtete dobře, tento druh sukně sluší všem postavám. Je však důležité umět si vybrat ke své postavě tu správnou, především pak její délku, na které hodně záleží.

Ženy, které nemají zrovna nohy topmodelky a jsou tzv. krev a mléko, by měly sáhnout po kratší délce, které opticky jejich nohy protáhne. Ideální délka je ta lehce nad kolena. Kdyby totiž tyto ženy zvolily midi délku, tedy délku pod kolena nebo do půli lýtek, jen by si uškodily.

Naopak ženy, které mají postavičku jako lusk, si mohou dovolit téměř vše, co se jim zamane. My však doporučujeme onu zmiňovanou midi délku, která je velmi trendy.

Co k nim?

  • Ženy, které mají kratší nohy, by měly volit lodičky a jiné botky na podpatku. Na pohodlné balerínky zapomeňte. Ty vám nohy ještě více zkrátí.
  • Jako svršky volte sáčka, propínací svetříky či džínové bundy. V chladnějších dnech můžete sáhnout i po trenčkotu.
  • Zpestřete svůj look různými doplňky, jako jsou šátky, klobouky nebo čelenky.

sa
K áčkové sukni v midi délce se skvěle hodí i krátké topy, jak můžete vidět na obrázku.
Zdroj foto: Www.tamsinlondon.cz

Jakou si pořídíte vy?

Čtěte také:

Reklama