Většina  z nás se šedé bojí. Šedá v nás vzbuzuje poměrně negativní pocity. Špína, ponurost a neútulnost. Že to tak vůbec nemusí být, se můžete přesvědčit v tomto článku. Představím vám šedou jako noblesní barvu, která působí moderně a elegantně.

Když někdo slyší o šedé barvě v bytě, většinou si představí ponurou, neútulnou kobku, ve které by se necítil dobře. Ale znalci vědí, že šedá má tisíce odstínů, které působí teple, vlídně a velmi pozitivně. Představte si třeba šedé oblázky, písek na pláži, nebo nebe před bouřkou.

V moderní architektuře hraje šedá významnou roli. Pohledový beton v kombinaci s kovem, dřevem nebo sklem je velmi efektním  a často používaným prvkem, který je vidět nejen na administrativních budovách, ale i na rodinných domech.

Ale o tom snad někdy jindy. Dnes se bavíme o šedé barvě ve vybavení interiéru.  Šedá na stěnách, nábytku, ale i na textilních materiálech může působit velmi příjemně a optimisticky, když ji použijete v kombinaci s bílou, nebo zvolíte hodně světlé, spíš přírodní odstíny.

Skvělou službu vám udělají doplňkové barvy jako zelená, lila nebo blankytně modrá, které dodají interiéru svěžest.

Jak se vám líbí vybrané interiéry? Změnila jste názor na šedou v bytě? Napište nám o svých dojmech do diskuze pod tento článek.

Foto: facebook House Beautiful

Čtěte také:

Reklama