Někomu to může připadat zvláštní, ale šedá se stala pro letošní jaro trendovou barvou. No jen se schválně porozhlédněte po obchodech. Pro toho, kdo si zrovna nepotrpí na pastely a má rád střízlivost, či je jeho heslem „Méně znamená více,“ je šedá to pravé. Obzvlášť sluší takzvaným letním typům. Kdo se barevnou typologií někdy zabýval, ví, že všechny odstíny barev pro letní typ jsou jako by zahalené do šedého závoje. Jako v oparu.

Já mám třeba šedou ráda a vůbec si nemyslím, že je nudná, strohá, a už vůbec ne špinavá.
Jen si vezměte šedou barvu kamenů, šedou oblohu před bouřkou, tmavošedý antracit, to jsou desítky a možná stovky odstínů, od něžných až po dramatické.

Když si ji zvolíte v zajímavém materiálu, jako je třeba satén, žakár nebo látky s kovovým efektem, nikdy vám nezevšední. Třeba lurex, který se opět vrací do módy, povýší šedou na stříbrnou.

Šedá dostane eleganci, když ji zkombinujete s jinými barvami. Nejženštější je s růžovou, nejtajemnější  s fialovou, nejčistší s bílou a nejklasičtější s červenou. Kombinaci s černou bych moc nedoporučovala, hodí se spíš na podzim, ale i tak působí smutečně.
Výjimku bych udělila leda v nějakém optimistickém vzoru, jako jsou třeba proužky.

Tak co, milé ženy-in, přesvědčila jsem vás?
Nosíte šedou?
A s jakými barvami ji kombinujete?
Nebo byste na sebe šedou nikdy nevzala?
Napište mi.


Třetí otázka k taneční soutěži:

 

V jakém rytmu je waltz?

a) 2/4

b) 3/4

c) 4/4

O soutěži více ZDE.

Reklama