dulux

Šedá patří k velmi oblíbeným barvám v interiéru. Je neutrální, uklidňující a výborně se kombinuje s ostatními barvami. Kdybyste ale hledali ideální kombinaci, která šedou rozsvítí a dá jí novou energii, sáhněte určitě po žluté. Dosáhnete překvapivého účinku.

Čím to je, že jim to spolu tak sluší? Jak je zvykem u protikladů, šedá se žlutou se výborně doplňují. Šedá je neutrální, tlumená barva, žlutá naopak svěží a jasná. Kdybych jim mohla přisoudit lidské vlastnosti, tak bych řekla, že šedá je moudrá, klidná a důstojná dáma, kdežto žlutá je mladá, veselá, energická holka.

Obě barvy mají neuvěřitelnou škálu odstínů, od teplých po studené, ale v případě jejich kombinací nemůžete šlápnout vedle. Ladit spolu budou vždycky a dodají vašemu interiéru moderní šmrnc.

inspire

Žlutá se dokáže výborně prosadit. Stačí jí opravdu málo, třeba jen na doplňcích a její energizující  účinek na interiér je až neuvěřitelný.  Vnese do něj světlo a optimismus, a přitom mu neubere ne eleganci, což je hodně důležité. Žlutá se šedou působí velmi vkusně a sofistikovaně.

Sama bych tomu nevěřila, kdybych neviděla na vlastní oči.

Žlutá nikdy nepatřila k mým favoritům, trochu jsem se jí bála, ale čím dál tím víc jí přicházím na chuť. Zřejmě bych si žlutou netroufla vymalovat celou místnost, ale na jednu zeď, nebo jako doplňkovou barvu bych ji určitě ráda vyzkoušela.

Co vy na to, milé ženy-in? Jak jste na tom s oblibou těchto barev? Líbí se vám jejich kombinace?

Podívejte se do fotogalerie na víc ukázek pro inspiraci.

Zdroj foto: Facebook Inspire Decor a Dulux

Čtěte také:

Reklama