Plesy za mého mládí pro mě byly prostě normální " zábavy", jen jsme se trošku jinak oblékli, přežili skladby " tři na tři" ( střídání dechny s modernou ), ale večírek jsme si vždycky patřičně užili, občas se vyváleli ve sněhu, nablily si do sukně a tak vůbec, byla legrace...

Ale jeden ples mi přece jen utkvěl velice silně v paměti.

Byla jsem už vdaná, dvě malé děti, prostě klasicky uvázaná doma, když přišla nabídka od známých, kteří se přestěhovali do jedné nejmenované vesnice u Brna, abychom přijeli se trochu " odvázat" na místní myslivecký ples.

Rozhodla jsem se toho využít, i když pro mého muže tanec znamenal a pořád bohužel znamená poskakování na místě ( nejlépe do výšky ) ať už hrají cokoliv :). Tudíž s velkým tančením jsem nijak nepočítala.

Co jsem měla tehdy na sobě už nevím, ale už při příjezdu do místní Sokolovny jsem cítila, že mi tam něco nehraje...Když jsme se usadili a trochu jsem se porozhlédla po sále, došlo mi to. Místní obyvatelé pravděpodobně ctili staleté pravidlo ženit se a množit pouze v rámci vesnice. Bodří širokoplecí chasníci a ženštiny s širokými zarudlými obličeji byli viditelně z jednoho chovu. Kreatury z filmu Hoří, má panenko byly slabým odvarem... S vidinou tance s někým místním jsem se se svými 180cm tiše rozloučila. Místní průměr dosahoval 150cm.

Objednali jsme víno, které bylo víc než kyselé a parádně stahovalo už tak stažené hrdlo. Úporně jsem se snažila najít něco pozitivního ( psycholog by mi to jistě poradil...). S hudbou to nevyšlo. Celou " akci" vedl jeden zoufalec s keyboardem, živě jsem si dovedla představit jeho vizitku: svatby, pohřby, promoce, vtipy, sranda legrace...

Upnula jsem se na jedinou naději: tombola! Za víno tady nic neutratíme ( se nedalo... ), tak jsem zakoupila za nějaké dvě tři stovky lístky do tomboly. Když nevyhrajeme, zasponzorujeme aspoň " hasičárnu" a místní spolky, říkala jsem si. Výhry nebyly nikde k vidění ( asi se pro jistotu inspirovali výše jmenovaným filmem ).

Podařilo se mi celkem se zdravým rozumem ples přežit. Losování skvělý večer završilo. Už při prvním vylosovaném lístku jsem si všimla, že vylosovaný přece jen tak úplně nezapadá do místního obludária, načež bylo vysvětleno losujícím, že TOHLE je pan inženýr z Brna...že je to v místě jistě hodně vážená osoba jsem pochopila, když při dalším losování za sebou táhnul tu ještě krvácejícího zajíce, po chvíli flašku skvělého vína, po chvíli ještě bažanta a štangli lovečáku. Jeho paní čistě náhodou vyhrála dárkový koš. Veselá tombola pokračovala. Další výhry putovaly do rukou pana starosty, jeho syna, manželky atakdále...pak už nevím...oslepila mě milosrdná migréna...

secret

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven


To mi připomíná naše myslivecké plesy, i když letos jsme si domů odtáhly tři bažanty! Kamarádka je vzala nakonec bratrovi na výcvik psů :):)...v kuchařce totiž stojí... dva bažanti pro dvě osoby... kdo by se s tím pak patlal, že. :)

  • Chodíte tančit? Co si na ples oblékáte?
  • Nosíte pokaždé něco jíného, nebo to zvládáte v jednom úboru?
  • Jak vypadají vaše večerní šatičky?
  • Dáváte přednost kalhotám?
  • Co podpatky, dokážete v nich přejít sál bez úhony? A tančit?
  • Na jaké plesy chodíte? Co tombola? Co jste kdy pěkného vyhrály? Jak vám to jde na parketu, jste vidět, slyšet? Co nějaké veselé plesové historky?

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: plesy

Během dne budeme vaše příspěvky zveřejňovat a jedna z vás vyhraje parfém Lolita Lempicka.

vyhra

Reklama