Určitě nemusíte mít obavy, že jste sama, kdo tyto problémy řeší. Odhaduje se, že seboroická dermatitida a lupy dohromady postihnou až polovinu dospělé populace. Jde tedy o zcela běžná dermatologická onemocnění sdílející mnoho společných rysů. Liší se pouze lokalitou a závažností. Lupy najdete pouze na pokožce hlavy a jde o svědivou odlupující se pokožku bez viditelného zánětu. Seboroická dermatitida postihuje pokožku hlavy i obličeje, záušní oblast a horní část hrudníku. Způsobuje šupinatění, zánět a svědění a pokožka může být výrazně začervenalá. Šupinky seboroické dermatitidy i lupů jsou obvykle bílé až nažloutlé a mohou být mastné nebo suché.

blobid0.jpg

Přestože je onemocnění vysoce rozšířeno, jeho hlavní příčina není ve skutečnosti dosud známa. Za hlavní příčiny se tak považuje nadměrná tvorba mazových žláz a kvasinky z rodu Malassezia. A právě proto se terapie obvykle zaměřuje na odstranění příznaků onemocnění, jako jsou svědění a šupinky.

A jak se jich tedy zbavit?

Naším tipem je Revalid® Anti-Dandruff Shampoo - šampon proti lupům, který díky kombinaci účinných složek zajišťuje účinnou a dlouhodobou úlevu od lupů. Jeho účinné složky obnovují přirozenou hydrataci vlasové pokožky a zabraňují tvorbě nových lupů. Extrakt z kopřivy a alantoin zklidňují pokožku hlavy a zmírňují nepříjemné svědění. Kopřivový extrakt je navíc osvědčeným rostlinným přípravkem, který reguluje produkci mazu v pokožce hlavy. Kyselina undecylenová má přirozené antifungální účinky, proto omezuje množení kvasinek rodu Malassezia, a tím ulevuje od svědění pokožky a podráždění. A piroctone olamine je inovativní aktivní složka s účinkem proti lupům. Mírní podráždění pokožky a omezuje tvorbu lupů.

rev1.jpg

Pokud se lupy nebo seborea vyskytují dlouhodobě, je určitě vhodné navštívit dermatologa, který provede vyšetření pokožky a určí vhodný postup léčby.

To, co pro zlepšení onemocnění můžeme udělat sami, je upravit životní styl. Zdravá strava, dostatek odpočinku a minimum stresových situací vašim vlasům jen prospějí. Vhodné je také dodat tělu potřebné vitaminy, minerály, aminokyseliny a rostlinné extrakty, které by podpořily zdraví vlasů. To nejmodernější komplexní složení najdete v doplňku stravy Revalid® Hair Complex.

REV-AD-zena-in-1000x200.jpg

Více na Revalid.cz