Co a kde až takhle vytočilo čtenářku s nickem Seboosis se dozvíte v jejím příspěvku. Ani se jí nedivím. Ale jinak se snaží k obsluze chovat slušně, neboť sama pracovala v restauraci.

Hezký den ženy-in,
V restauraci jsem pracovala, a tak mohu říct, že ne vždy je jednoduché udržet si úsměv na rtech. Zvlášť když přijde host, který by chtěl maso méně propečené, hranolky více křupavé, dvojitou porci zeleniny bez rajčat a papriky, tatarku light, neperlivou vodu „ne z ledničky“ naředit do půllitru s pomerančovým džusem z ledničky, dvě brčka - jedno modré, jedno červené, aby se děti nehádali, vídeňskou kávu (“mohla bych ke kávě dostat dvě sušenky? Pro děti“), misku pro psa s né moc studenou vodou...

Možná si řeknete, že to není nic neobvyklého. Ano není, ale jako host musíte pochopit, že pokud máte restauraci narvanou k prasknutí, musíte si holt počkat... Kuchař většinou dělá hranolky hromadně, tudíž bude stát čas na odměření jedné porce, na kterou se musí udělat místo ve fritéze, že pro „teplé“ pití musí jít obsluha do skladu, že to červené brčko musí hledat a že pes nebude pít dřív než lidi...

Zas na druhou stranu, pokud (já osobně) mám aspoň trochu času, postavím se pro vás třeba na hlavu. Ať se jedná o jídlo či koktejl, který není na jídelním lístku nebo zjištění nejbližší půjčovny kol... Prostě pokud mohu, ráda to pro vás udělám, pomohu, poradím. Jen pochopte, jsem taky člověk, který má jen dvě ruce a dvě nohy.

A tak se i já chovám ke každé jiné obsluze. Když přijdu do restaurace, kde je plno, nevymýšlím si a nedělám z obsluhy něco „míň“ než jsem já. Pokud jdu do restaurace, jdu tam v klidu a mám čas. Pokud spěchám, vezmu si hamburger v nějakém FastFoodu. Prostě vím, že v době obědů to rychle nepůjde.

Jednou ovšem jsem byla vytočená do maxima. Jeli jsme z výletu a tak jsme se rozhodli, že se stavíme na jídle. Nedaleko otevřeli pizzerii a tak jsme se rozhodli ji očíhnout. Bylo nás devět a tak jsme se nasoukali k největšímu stolu, který byl v rohu (hold čím víc stolů tam narvu, tím víc hostů se tam vleze a tím budou větší tržby). A tak se stala první nehoda. Kamarádka, která se rozhodla navštívit toaletu, rozlila skleničku s pitím, neboť se sotva mohla prosoukat mezi stolem a zdí. Přišla obsluha s hadrem na podlahu a milým úsměvem, hodila ho po kamarádce a zase odkráčela. Když se po chvíli vrátila a kamarádka se zeptala, kam s tím hadrem, podstrčila jí plato, na kterém obyčejně nosí skleničky s pitím.

Přišla nás „objednat“ a my si všichni dali pizzu. Každý dle svého gusta. Po necelé hodině čekání ona milá obsluha začala nosit na stůl. Kamarádi chtěli počkat, až přinese jídlo i mně, ale řekla jsem ať se směle pustí do jídla... naštěstí poslechli, neboť paní/slečna přinesla můj těstovinový salát po dalších dvaceti minutách. Že vám něco nesedí... ano, nesedí... já si objednala pizzu. Tak jsem obsluze řekla, že se nejspíš spletla. Omluvila se a se salátem zase odkráčela do kuchyně. Po dalších dvaceti minutách si mí kamarádi utírali pusy a syti spokojeně odfukovali, zatímco můj žaludek musel slyšet i ten kuchař. Obsluha přišla a začala sklízet ze stolu. Když přišla podruhé a ani koutkem oka o mě nezavadila, tak už jsem to nevydržela a zeptala se (ve vší slušnosti ještě), jestli mám objednanou tu pizzu. „Ano, bude za chviličku,“ zněla odpověď. Po deseti minutách, kdy kamarádi začali nervózně podupávat, leštit skleničky, hrát si s podtackama... jsem obsluhu zavolala a poprosila, aby mi tu pizzu zabalila, že už na ni čekám pomalu dvě hodiny a nemám víc času. Mezitím jsme zaplatili (já i naúčtovanou krabičku na pizzu) a zvedali se k odchodu.

A s tím „přikráčela“ i moje pizza. Pro kontrolu jsem krabičku otevřela. Ten vztek, který mě popadl, už popsat nedokážu... Pizza byla tuňákova. Jenže já ryby nejím a MOJE pizza měla být Quatro Formaggi s kukuřicí. Vytočena do maxima jsem hodila pizzu na bar se slovy: „Tak tohle si můžete sežrat sami...“

Až na tento zážitek jsem opravdu na obsluhu milá, nešetřím chválou a tuzéry dávám s radostí... ale po dvou hodinách čekání, s prázdným žaludkem a navíc nedostat, to co si objednám... To už na mě bylo opravdu moc. A taky už mě tam víckrát neviděli.

Hezký zbyek dne přeje
Seboosis

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Tak já bych tu pizzu snad hodila i po té obsluze. Byla jste hodně trpělivá.
Děkuji za pěkný příspěvek a přeju vám už jen setkání s milou a rychlou obsluhou, která si ty vaše tuzéry zaslouží :)
Saša

Téma dne 12. června 2012: Obsluha v restauracích

  • Chová se k vám personál hezky nebo vám naznačuje, že obtěžujete?
  • Jaké máte zkušenosti, když jdete s dětmi nebo se svými čtyřnohými mazlíčky?
  • Máte nějaký rekord v čekání? Ať už při objednávce nebo při placení?
  • Odešly jste někdy bez placení?
  • Vrátily jste někdy nechutné jídlo?
  • Máte vy sama pracovní zkušenosti v oblasti restauračního zařízení?
  • Máte rády letní zahrádky?
  • Byla jste někdy v opravdu snobské restauraci?
  • Anebo naopak, v té nejhorší špeluňce?
  • Porovnejte zážitky.

Těším se na vaše příspěvky.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: kometikou zn. GABRIELLA SALVETE

darek

A když bude v Praze, tak ji pozvu na pivo :)

Reklama