Mým dětským snem bylo stát se paní učitelkou, otevřít si svou vlastní školku a mít spoustu dětí. Respektive sedm. Sedm kluků. Dokonce mi začali říkat Sněhurka. Mám i vymyšlené jména: Cedrik, Swen, Sebastian, Samuel, Alexej, Adrian, Maxim. Jedno, možná dvě z toho snad použiju.

Svůj dětský sen jsem si splnila do určité míry. Není to otázka mých dětí (zatím jsem bezdětná), ale je to otázka povolání. Vystudovala jsem střední pedagogickou školu se zaměřením na předškolní a mimoškolní pedagogiku. Zdárně jsem odmaturovala a tím to skončilo. Ne že bych přestala mít děti ráda, ale ve větším počtu... to je prostě nad mé síly. Na praxi jsem se o tom nesčetněkrát přesvědčila. Většinou se nedaří jednoho jedince(pokud jsou dva, to už je na zabití :D), aby si šel řádně sednout ke stolečku k ostatním, kteří už na něj netrpělivě čtvrt hodiny čekají, je někdy nadlidský výkon a když k tomu ještě umí sprostě odfrknout...

I já jsem byla potitulovana jménem zvířete, které si teď spousta lidí spojuje s čokoládou Milkou. V takových momentech se mně otevírá kudla v kapse... :) Tak se přesunete k ostatním dětem, pomáháte jim s úkoly a jedním koutkem oka pozorujete, jak onen jedinec, byť chlapec, rajtuje s kočárkem přes celou třídu, přejíždí v rychlosti překážky, přičemž panna zůstává s pochroumanou rukou ležet na koberci. Ačkoli jsem cholerik, dokážu se udržet. Ale kdybych to měla provozovat každý den, asi brzo skončím v blázinci. V nemocnici už jsem skončila.

S rozseknutým obočím, když se přede mnou rozletěli dveře vedoucí do dětské kuchyňky. Pomalované a prostříhané rukávy nekomentuju, posléze jsem si zacla brát staré oblečení. Ale tady je hlavně zásluha rodičů a jejich výchovy. Já bych si nedovolila ve školce učitelku neposlechnout. Prostě po škole mě tento sen opustil a vzdávám hold všem učitelkám, které to vydrželi třicet čtyřicet let. Já už teď jenom chci jedno, dvě, maximálně tři děti. Dobře je vychovat a hlavně být pro ně suprovou a nejúžasnější maminou.

Seboosis

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

A o čem jste jako malé děti snily vy a nesplnilo se vám? Napište nám svůj příběh! Adresu už jistě všechny znáte:

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a nakonec vybereme jeden, jehož autorku odměníme sladkým balíčkem plným čokolády.

Reklama