Svůj názor na sociální sítě nám napsala také čtenářka Elis19. Ta používá facebook jen málo a myslí si, že ani sebelepší technika nenahradí popovídání nad kafíčkem.

Tak to máme podobný názor, taky se s kámoškou radši sejdu u kafe. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Elis19, a přeju krásný den.


Dobrý den, přiznám se, že vaše dnešní téma mne lehce přivedlo do rozpaků. Samozřejmě vím, že sociálních sítí existuje celá řada, ale jména jako Lindekin, Viber a Messenger tak nějak slyším poprvé.

Na Facebook jsem se na doporučení svého syna sice přihlásila, ale považuji se za velmi pasivního člena této sociální sítě. Trochu mi vadí, kolik osobních informací by člověk mohl poskytnout, já jsem vyplnila jen takové ty nejzákladnější a hodně se divím některým lidem, že si neuvědomují jak lehce jsou zranitelní, když jsou o sobě schopni zveřejnit téměř cokoli. Na této síti trávím minimálně ze svého volného času, možná to je i tím, že s Facebookem nejsem až tak velký kamarád, prostě ho neumím příliš ovládat a než abych do něčeho zabředla, tak se raději zbaběle odhlásím.

Se Skypem jsem na tom o něco lépe, i přesto, že jsem už dvakrát musela měnit heslo, protože to původní jsem zapomněla a nenapsala si ho. Ale ráda si popovídám se sestrou a hodně jsme ho využívali, když syn studoval v Německu. Vždycky mě udivuje, jak to může fungovat, připadám si jako když osoba se kterou si povídám seděla se mnou v jedné místnosti a spolu s kamerou je dojem dokonalý.

ICQ nevyužívám, ale hojně ho používají mé děti, když si všichni pustí najednou své notebooky, tak je to doma trošku jako v kurníku, jak si intenzivně dopisují a ozývá se charakteristický zvuk právě přijatých zpráv.

Kdybych si měla vybrat, tak nejraději mám osobní kontakt a pěkné popovídání třeba nad kafíčkem. To žádná technika, byť sebelepší nemůže nahradit..

Elis19

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Co vy a sociální sítě?

  • Používáte sociální sítě (např. facebook, twitter, viber...)?
  • Proč ano a proč ne?
  • Jaké používáte nejvíc?
  • Kolik času na nich trávíte?
  • Co byste na sociální sítě nikdy nenapsala?
  • Máte nějaké zajímavé historky?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo získá zimní balíček od Oriflame, kde je řasenka Wonder lash (černá), Intenzivní balzám After Sun a Zázračný kelímek. A k tomu pěkná modrá taštička.

avon

Reklama