Zdá se, že být hubený a fit už není tak in jako dřív. Štíhlé ženy se v některých případech stávají dokonce terčem šikany ze strany objemnějších žen. Stále větší pozornosti se dostává modelkám a influencerkám s tukovými prstenci. Což o to, kdyby měly nějaký ten faldík navíc, nikdo nemůže nic namítat. Jenže pro tisíce žen začínají být vzorem slavné dámy s nadváhou či dokonce obezitou, které hlásají Jsem tlustá a jsem na to hrdá.

Takové ženy mohou být v konečném důsledku špatným vzorem. Při propagaci obezity totiž zapomínají zmínit zdravotní komplikace, které jsou s kily navíc spojené. Zvýšené riziko cukrovky, infarktu či dýchací obtíže jsou jen zlomkem toho, co hrozí. 

Tess Holliday

Čtyřiatřicetileté modelka Tess Holliday postavila svou kariéru na tom, že je obézní. Při svých 165 centimetrech váží kolem 118 kilogramů. Přesto je žádanou modelkou a na Instagramu má téměř dva miliony fanoušků. Někteří z nich se ovšem o matku dvou dětí bojí a pod fotky jí píší, že by se sebou měla něco dělat, jinak brzy zemře.

Suma Jane Dark

Suma Jane Dark pochází z Oregonu a nadváhou trpí od dětství. Má za sebou bohatou hubnoucí historii, kdy na popud rodičů navštěvovala tábory pro obézní děti. V minulosti prošla i bulimií. Na jednu stranu je sice skvělé, že postupně nabrala ztracené sebevědomí a své křivky má ráda, ale na druhou stranu ohrožuje své zdraví.

Chrissy Metz

K postavě jako proutek má daleko i seriálová herečka Chrissy Metz. Navzdory svým křivkám miluje módu a ráda se obléká do výrazných barev a vzorů. To je skvělé. Nikde není psáno, že prostorově výraznější ženy by se měly halit do černých hábitů. Ale pozor na zdraví!

Anna O’Brien

Blogerka a modelka Anna O’Brien prý miluje pohyb na čerstvém vzduchu. Běh a procházky v přírodě byly údajně důvodem, proč se přestěhovala do texaského Austinu. No podle toho, jak vypadá, tomu pohybu buď moc nedá, nebo potom vehementně doplňuje energii.

Jessica Rihal

Jessica Rihal je důkazem, že pravidelný pohyb ke štíhlé postavě nestačí. Hlavní roli hraje v každém případě jídelníček. Jessica Rihal je totiž instruktorkou jógy, takže aktivity má víc než dost. Ze své postavy si ale nic nedělá a hrdě ji vystaví i v plavkách.  

Kelly Belly

Blogerka, která působí pod přezdívkou Kelly Belly, nijak neskrývá svou lásku k jídlu. Klidně zveřejní fotku se zmrzlinou nebo s oblíbeným dortíčkem. To, že má kolem těla mnoho pneumatik, které mohou být nebezpečné pro její zdraví, ji evidentně nijak netrápí.

A co myslíte vy? Není to už extrém?

Čtěte také:

Reklama