a bez nich smutno. Naše čtenářka s nickem Prababka byla vždycky zvyklá na andulky. Poslední jménem Karlík už odletěl do ptačího nebe, tak si hodlají pořídit nového. Přečtěte si vzpomínku, kterou na Karlíka má

Zdravím redakci i čtenářky.. Zvířátkové téma mě vždy přinutilo něco napsat díky naší andulce č.3 Karlíkovi a způsobu jeho života. Nedávno nás po téměř čtrnácti letech opustil. Odpočívá s andulkou č.2, a to na zahrádce pod keřem šeříku. Andulku číslo 1 jsme měli necelý den. Po vypuštění klece z radosti nad  prostorem narazila hlavičkou do skříně. S druhou andulkou jsme zažili hodně veselého. Byl to ochočený nalezenec, brzy si zvykl.

Rád se koupal. V létě jsme měli na stole připravenou  mísu se salátem, tak ji andulka považovala za bazén a vykoupala se s chutí v citronové zálivce. Ten den jsme museli jako přílohu zvolit kompot. Poslední andulka se koupání vyhýbala.

 Hezkou příhodu zažila moje dcera s jejich andulákem Ferdou. Ve velmi horkém létě se vrátila domů z práce a našla Ferdu, jak leží ve své

 kleci naznak ve vaničce.Dostala z toho úplný záchvat smíchu.

 Do dnešní ankety jsem musela napsat, že žádné zvířátko nemáme.Možná, že až se trochu vzpamatujeme z toho, že Karlík je už v ptačím nebi, pořídíme si další andulku.

Zajímavé je, že poslední den strávil Karlík  jako zamlada, zpíval si, dováděl, vůbec nebyl apatický jako pár dní předtím. Asi se tak s námi loučil.

 Se zvířátky je na světě dobře.

Prababka

Milá Prababko, pořízení nové andulky vám schvaluji, i když Karlík pro vás bude jen jeden

Text nebyl redakčně upraven

Reklama