píše na závěr svého krásného příspěvku čtenářka s nickem Iva K.Je vidět, že zvířata patří do jejího života. Rozepsala se o sestřiných malamutech, špicí slečně Belince, ptáčcích a lesní zvěři, kterou chodí krmit.

Naše miláčky neoblékáme. Sestra má dva malamuty, kteří mají opravdu hustou srst. Koupila si saně do spřežení a v těch největších mrazech si jezdí po vesnici jak čert. Ona je teda oblečená jako Eskymák, ale psům tato teplota naprosto vyhovuje.

Naučila je jezdit ve spřežení v létě na upraveném kole. Proháněla se takhle po vesnici a nad vesnicích po kopcích a už zdaleka byly slyšet povely geee, down.... Pokřižovala se pokaždé, když zahlédla lumíka nebo kočku. Protože to psi pak na povel naprosto nereagovali a hnali se za kočkou třeba přes plot :-) Jednou došla se sedřenou zadnicí, bokem, pochroumanou rukou, protože se Bald pustil právě za kočkou. Kočka se mrštně vydrápala na strom a sestra se zas vyškrábala ze škarpy na silnici. Byl na ni tragický pohled jak došla domů lízat si rány.

Teď v zimě musí mít psi namazané tlapky vazelínou, protože zmrzlý sníh je pro ně jako sklo. Můžou se pořezat a to se pak v zimě špatně hojí. Taky dostávají kaloričtější stravu a teplou vodu na zahřátí. Doma by s nima nikdo nevydržel, protože v teple by strašně smrděli. Ta srst má podsadu, která nejde nijak umít a v teple...... No škoda mluvit. Proto mají kotce na zahradě a v nich boudy, jako ochranu proti věru.

Měli jsme i krásnou psí slečnu Belinku (špic, kterou jsme měli doma. Byl to náš miláček a mazel. Pro mě i vrba a nejlepší kamarád. S malamutama se moc nemusela, protože jsou moc na ni divocí a velcí. Zvlášť Ageu nemusela. To když se setkaly, seděly vedle sebe a koukaly každá jinam jako Škopková s Konopníkovou. Asi jí nikdy neodpustila, že když se jednou rozhodla, že poběží vedle saní, tak jí i se saněmi psi přejeli. Měli takový odpich, že se chudera ani nestačila rozběhnout a byla přejetá. Chuderka Belinka, nic se jí nestalo, ale byla strašně dlouho uražená.

Ale to jsem trochu odbočila od tématu. Pro zvířátka chodíme na podzim na kaštany a o vánocích je chodíme krmit. Zajdem k našemu krmelci kousek od nás a dáme jim je spolu se solí. Na zahradě pak máme ještě krmítko pro ptáčky. Zrovna nedávno udělal manžel v práci nové :-) Dcera jen poznamenala, že jim tam chybí už jen radiátor:-) Ale ten se špatně vyřezává ze dřeva. Tak asi tak. Se zvířátkama je závava po celý rok :-)

Iva K.

Malamuti jsou nádherní, ale vyloženě chladnomilní psi, kteří spíš trpí v létě. Kamarádka mojí neteře je chová a má s nimi úspěchy po celém světě, takže o nich tak trochu něco vím. A má je také v kotcích na dvoře.

Napíšete nám ještě něco k dnešnímu tématu, milé ženy-in? jak se v zimě staráte o zvířata? Ať už svá vlastní, nebo divoká. To nehraje roli. Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama