Lilek rajče, jak zní správný botanický název, patří do čeledi lilkovitých rostlin. A ty se svorně brání chorobám, škůdcům i nenechavým požíračům toxickými látkami nazývanými glykoalkaloidy (dříve solaniny). Tím hlavním v rajčatech je alfa-tomatin. Najdete ho ve všech částech rostliny, ale jeho největší koncentrace je v nezralých plodech. Klesá s tím, jak plod dozrává.

gre.jpg
Foto: Shutterstock

Kolik toxinu je už příliš?

Zatímco zelené plody obsahují od 30 do 150 mg/kg alfa-tomatinu, zralé plody pouze kolem 10 mg/kg. V extra zralých rajčatech ho je už jen kolem 1 mg/kg. Pro člověka přitom může být smrtelná dávka 400 mg čistého toxinu (nikoli 400 mg rajčete). Otrava se ale může projevit už při požití 25 mg této látky.

Co se konzumace nižších dávek konzumace glykoalkaloidů v rajčatech týče, nebylo podle Evropského úřadu pro bezpečnost potravin zatím možné charakterizovat riziko pro lidské zdraví. Chybí totiž dostatek údajů a informací.
Z toho plyne, že bychom měli být opatrní i při konzumaci nižšího než nebezpečného množství zelených rajčat. A dětem je pro jistotu nedávat vůbec.

616025183be0dobrazek.png
Foto: Shutterstock

Jak vypadá otrava?

Intoxikace alfa-tomatinem se projevuje pálením a řezáním v krku, nevolností, průjmem, křečemi, úzkostí případně ospalostí. Může se ale dostavit i dušnost, pocení nebo až bezvědomí.

Zdroj informací: Evropský úřad pro bezpečnost potravin, Toxicology, Bezpečnost potravin

Čtěte také:

Reklama