„Ve vztahu nám to úplně nefunguje, ale přátelé být můžeme...“ Také jste někdy slyšely tuto památnou větu? Pro někoho to může být podpásovka, pro jiného jednoduché vyřešení nefunkčního vztahu. Jedno je ale jisté – tato přátelství nejsou pro každého přijatelná. Jsou tací, kteří si nedovedou představit, že by dál vesele kamarádili s člověkem, s nímž sdíleli klidně i několik let života. A pak jsou ti, co s tím absolutně nemají problém a často si ani neuvědomují, na kolik to případně může ovlivnit jejich vztah s novým partnerem. A tak jsme se zeptaly ženy a muže, co oni na to – se svým ex sex, přátelství, anebo raději vůbec nic?
5b598fdf4ac8cobrazek.png

Pavlína, 32 let:
„S Tomášem jsme spolu chodili pět let a pro mě to byl ten pravý. Byla jsem do něj zamilovaná až po uši a náš vztah jsem vnímala jako ten, co vydrží na věky věků, takže mě nějaký teoretický rozchod vůbec nenapadl. O to víc jsem byla v šoku, když se jednou v noci nevrátil z večírku domů, následně odjel na víkend s partou pryč a mě nechal v Praze a domů se začal po práci vracet vždy poněkud nesvůj a rozladěný. Po dvou měsících toho divného chování mi oznámil, že má vztah s kolegyní a že se k ní stěhuje. Také mi sdělil, že jsem pro něj nesmírně důležitá a rozhodně o mě nechce ve svém životě přijít, a tak mi navrhnul přátelství. Byla jsem jako opařená a jediné, na co jsem se zmohla, byl tehdy odchod na čerstvý vzduch.
Tomáš se odstěhoval hned druhý den a já mu napsala, že bych byla ráda, kdyby respektoval to, že už se s ním nechci vidět a o žádné kamarádství nestojím.
Stejně to cítím i teď, kdy mám už nového partnera a nový život. Ale Tomáše už prostě vidět nechci...“

Daniel, 38 let:
„Pokud se nerozcházím opravdu s nějakou furií nebo stíhačkou, tak jsem vždy otevřený tomu, abychom byli s mojí bývalou přátelé. Ale je fakt, že se většinou té fáze „sex s ex“ nevyhnu a vnímám to trochu jako takovou menší povztahovou rehabilitaci. Vlastně to celkem vítám, a pokud jsem zrovna svobodný a moje bývalky také, klidně si takhle rád zavzpomínám na staré časy.
Obecně ale nemám problém normálně se s ex bavit, seznámit se s novými partnery a fungovat na přátelské bázi. Problém s tím mají spíš holky, ne?“

Také si přečtěte:

Uložit

Reklama