Každý správný táta má se svými ratolestmi nejrůznější společné rituály, které spiklenecky dodržují. A protože tátové i děti milují dobrůtky všeho druhu a úplně nejšťastnější jsou, když si je mohou i sami společně upatlat, vaření všemožných laskomin patří zkrátka k rituálům nejoblíbenějším. Lahodné sušenky Oreo proto připravily tipy na jednoduché recepty, díky kterým vaše děti spolu s tátou vykouzlí nejrůznější dezerty během chviličky a v kuchyni to ani nebude vypadat, jakoby se tam prohnalo stádo zdivočelých zubrů.

Ze dvou kakaových koleček ukrývajících jemnou voňavou náplň s vanilkovou příchutí, které si oblíbily jak děti, tak jejich rodiče na celém světě, se dají snadno a rychle vyčarovat nejrůznější delikatesy. A díky nezapomenutelnému rituálu „Otoč. Olízni. Omlékuj!“ bude při vaření o zábavu postaráno. Tak hurá do toho, připravit potřebné ingredience, pořádnou zásobu mléka (protože je nám jasné, že budete sušenky Oreo ujídat) a začínáme! (maminky mohou samozřejmě fandit)

ZMRZLINOVÉ KOŠÍČKY

OreoPříprava této dobrůtky nezabere víc než 15 minut, což je pro tátu i malého rošťáka tak akorát.

Co budete potřebovat: 12 kousků jemně rozdrcených sušenek Oreo, 3 lžíce změklého margarínu, 217 g vanilkové zmrzliny (nebo jakou mají nejraději), 100 g čokoládového sirupu, šlehačku, barevná zdobítka a 12 košíčků na muffiny   

Jak na to: Rozdrcené sušenky Oreo se smíchají s margarínem a rozmíchají do hladka. Hotové těsto pak mohou děti natlačit do připravených košíčků, to je bude zaručeně bavit. Tátové mohou pomáhat a přidávat na vyplněné košíčky zmrzlinu a navrch šlehačku. Kdo bude sypat zdobítky už necháme na vás :-). Ještě než se do dobroty pustíte, nechte v ledničce asi 3 hodiny ztuhnout.

MINI CHEESECAKE

Za deset minut připravíte takovou mňamku, že ji budete muset schovat, aby vám ji zbytek rodiny celou nesnědl.

Co budete potřebovat: 400 g sýru Philadelphia, 75 g cukru, 2 vajíčka, 12 kousků sušenek Oreo a rozpuštěnou čokoládu, nebo čokoládovou polevu na ozdobení a 12 papírových košíčků na muffiny.

OreoJak na to: Dospělý nejprve rozehřeje troubu na 180 stupňů. Mezitím rozmíchejte ve velké míse sýr s cukrem do hladka. Pak přidejte vejce, každé zvlášť. Po přidání každého vejce směs zamíchejte, dokud se s vejci nespojí. Na dno každého košíčku položte sušenku Oreo a přelijte směsí. Pak pečte 18 – 20 minut, dokud nebudou dortíky hotové i uprostřed (otestujte pomocí párátka), nechte vychladnout a uložte na 3 hodiny do lednice. Před tím, než se do dortíku pustíte, si jej ozdobte rozpuštěnou čokoládou, nebo polevou.

OREOVOCNÝ SEN

Tuto pochoutku zvládnou i kuchaři začátečníci!

OreoCo budete potřebovat: 6 kousků sušenek Oreo, 450 g jahodového jogurtu, 100 g od každého druhu ovoce: borůvky, maliny a nakrájené jahody

Jak na to: Nejdřív nalámejte sušenky Oreo na kousky a pak si můžete dát závod o to, kdo navrství jednotlivé ingredience do připravených sklenic nejdříve. Na dno se nalije půlka jogurtu, pak smíchané kousky ovoce se sušenkami, opět jogurt a nakonec zbytek ovoce. Můžete se do dobroty hned pustit, nebo nechte vychladit v ledničce.

Reklama