Rudé moře je rájem pro potápěče i pro plavce s brýlemi a šnorchlem – pro nás, pro „šnorchlaře“.

Pokud si nasadíte podvodní „masku“, jak odborníci nazývají potápěčské brýle, do konce dovolené je nesundáte. Podvodní život vás tak nadchne, že při odletu budete zatlačovat slzu a hned na místě složíte svatosvatý slib – sem se musím vrátit!

 

Tak to jsme přesně prožívali, když jsme se potopili s „maskou“ a šnorchlem…. Podvodní krása nás prostě dostala! Ryby všech barev a velikostí, tvaru - nádhera. Jako v akváriu, kde majitel dal naprostý průchod té nejveselejší a nejdivočejší fantazii.

 

I když Taba není tolik známou destinací pro potápění, jako je například Dahab nebo Sharm el Sheikh či Hurghada, má rozhodně co nabídnout. Krásné útesy, velké množství ryb, průzračné moře a pestrobarevné korálové útesy. Charakteristické je pro toto místo takřka nulové proudění, což je příjemné pro začátečníky v potápění.

 

 

Musím uznat, že korál, který byl hned před naším hotelem Radisson SAS Resort Taba, byl moc pěkný. Korály ve tvaru růžic, trsu trávy, mozku… v různých barvách. Krásné byly růžové a fialové, bledě modré.
Mezi korály a mořskými rostlinami plavaly rybky různých tvarů. Některé měly klasický tvar, jiné vypadaly jako had s dlouhým nosem, další byly naopak placaté trojúhelníkové. Nejzajímavější byly proužkované, které měly ploutve a ocas jako velké vějíře.

A ty barvy! Jestli znáte pohádku „Hledá se Nemo“, pak máte pocit, že animovaný svět této pohádky ožil před vašimi zraky. 

 


Mezi nejkrásnější místa na potápění v této oblasti patří Faraónův ostrov, na který jsme si udělali s dětmi výlet lodí. Byl to nádherný den. Nefoukal vítr, spolucestující na lodi sestávali jen z party potápěčů a dvou partnerských párů. Naše děti se hned staly miláčky všech spolucestujících, takže měly o zábavu postaráno. Na palubě bylo plno polštářů a matrací, kam jste si mohli v klidu lehnout a jen tak se povalovat. Jakmile jsme ale zastavili, všichni si vzali svá potápěčská náčiní a šup do vody!

 


Sice jsme nezažili euforii v hloubce jako potápěči, ale pro pozorování života pod vodou nám brýle úplně vystačily. Podívejte se na fotografie!

 

Pokud se chcete podívat do Taby a šnorchlovat, vyberte si z nabídky hotelů, v jejichž bezprostřední blízkosti jsou korálové útesy – jsou to například hotel Marriot Resort, Radisson SAS Resort, Sofitel Taba Heights, Hyatt Regency.Nabídku těchto hotelů najdete na www.fischer.cz

 

Foto podvodního světa uveřejňujeme s laskavým svolením www.potapeni.cz

Reklama