smile

Mám kamaráda, který si na svém smyslu pro humor velice zakládá. Ano, je vtipný, ale tak, že se s ním nedá normálně promluvit. Ze všeho si dělá srandičky.

Jednou jsem s ním byla na horách a byl to horor. Čekal na mě u vleku jako sup, přisedl si na sedačku a celou cestu nahoru mě krmil vtipy, humornými glosami a postřehy a pak se jim i sám hurónsky smál. Z počátku jsem se smála taky, ale jak se sunulo slunce po obloze, zjistila jsem, že už mám křeč v lícních svalech, jak se snažím ho nezklamat a smát se všem blbostem, kterými mě krmil. Po obědě už na mě padla únava a k večeru jsem se cítila jako po vykládce deseti vagónů. Vycucaná do mrtě – a vím jistě, že to nebylo z lyžování.

Prostě mě ubil jeho smysl pro humor tak, že jsem se do chaty sotva dovlekla. Jako terapii jsem si naordinovala samotu s knihou a on vůbec nepochopil, že jsem se jeho vtipům opravdu smála maximálně deset minut a celou dobu jsem veselí předstírala z loajality k němu. 

Je tohle vysvětlení?

Nedávno jsem se dočetla, že smysl pro humor je prý hlavně mužská záležitost. A zásluhu na tom má mužský pohlavní hormon testosteron, který dodává odvahu a agresivitu. Při experimentech tipu skrytá kamera totiž vědci nasbírali stovky rozdílů v reakcích mužů a žen. Muži byli daleko zlomyslnější, potměšilejší, opovržlivější, ale také bystřejší a vtipnější než ženy. Ty různé modelové situace přijímaly vlídněji a kladněji a vyjadřovaly obavy o osud neznámého experimentátora.

S ženami souzněly reakce chlapců do 12 let, tedy před nástupem puberty, kdy ještě nebyli nadopováni testosteronem. To je prý důkaz toho, co ovlivňuje mužský smysl pro humor.


Co si myslíte o rozdílech mezi ženským a mužským humorem? Smějete se stejným věcem jako váš partner? Jsou situace, při kterých slzíte smíchy, a on jen nechápavě kroutí hlavou? Připadají vám vždy vtipné jeho komentáře? (Mimochodem, víte, že podle stylu humoru se lehce pozná povaha člověka? Zda je inteligentní, hulvát, mačista, citlivka, zda má sociální cítění… atd.)

Napište nám své zkušenosti s rozdíly mezi humorem mužů a žen. Klidně uveďte i názorný příklad, ať se zasmějeme všichni. Na vaše příspěvky se těším až do dnešního odpoledne na adrese:

redakce@zena-in.cz

Mlíko na mozku

V jedné studii jsem se dočetla, že ženy spolu s mateřstvím a narůstajícím věkem smysl pro humor ztrácejí a stávají se z nich buď citlivky, nebo kamenné sfingy. Že by přemíra ženských hormonů?

Přechod to jistí

Jestli je tohle pravda, dovedete si představit, jaká "prča" s námi bude po přechodu?

A tomuhle se budou smát muži nebo ženy?

Reklama