Léto je tu v plné síle a my si užíváme všech radovánek, které tento čas přináší. Řadu věcí o pobytu na sluníčku už víme, ale na některé možná zapomínáme. Připravili jsme si pro vás sluneční patero, určitý manuál, jak si užít horké slunné dny bez újmy na našem zdraví či pokožce.

1.     Důkladná sluneční ochrana – ta je samozřejmě základ, ale přesto občas bývá podceňována. Důslednost se opravdu vyplácí, kromě toho, že chráníme pokožku si také zajistíme přirozené opálení bez fleků, které déle vydrží. Náš tip: NOVINKA - Solait transparentní sprej SPF 30 – neviditelná ochrana s velmi snadnou aplikací. Marionnaud, cena 200 ml – 249 Kč.

solair

2.     Opakovaná aplikace přípravků – řada z nás si myslí, že stačí se namazat jednou pořádně po ránu a HOTOVO! Opak je pravdou. I když nejsme na koupalištích a plážích, kde dochází ke smývání přípravků, je potřeba čas od času problematická místa přimazat. Potíme se, otíráme, atd. Pozor i u voděodolných variant je nutné občas krém znovu aplikovat.

3.     Tekutiny – dostatečný přísun tekutin je samozřejmě celoroční záležitost, nicméně v dobách letního parna je to přímo nezbytnost. Hlídejte si také kolik toho vypijí děti, ty mají občas tendenci na pití během hrátek zapomínat. (Samozřejmě je čerstvá voda nutná také pro naše domácí mazlíčky!!)

4.     Pokrývka hlavy – nebojte, neznamená to, že byste museli trávit celé léto v neforemné molitanové kšiltovce! Ale na přímé slunce je lepší vycházet s „něčím“ co máme rádi na hlavě. Prima jsou klobouky, šátky, prostě cokoliv. Kromě toho, že zamezíme přehřátí, chráníme si pokrývkou i vlasy, které to velmi ocení.

5.     Péče o tělo (i vlasy) po opalování – i když o sebe na slunci pečujeme tak, jak máme, stejně je pokožka sluněním namáhaná a je potřeba se o ní postarat i po vystavování slunečním paprskům. Přípravků existuje mnoho, většinou mají chladivý efekt, obsahují složky zklidňující pokožku a hydratují. Na vlasy jsou na trhu různé masky, balzámy či suché oleje. Náš tip: Solait mléko po opalování s aloe vera – vyživující a regenerační péče obohacená o vitaminy B5 a E. Marionnaud, cena 250 ml – 139 Kč.

Náš tip: Řadu ucelené péče o pokožku na slunci má také vlastní řada parfumerií MarionnaudSolait. Pod touto značkou najdete opalovací přípravky mnoha ochranných faktorů i forem aplikace (mléka, spreje, oleje), produkty na péči po opalování, ale také speciální mléko určené na obličej či opalovací mléko pro naše nejmenší. Kvalitní přípravky s vitaminem E a hydratačními složkami mají navíc také příjemné ceny, které se pohybují v rozmezí od 129 Kč – 274 Kč.

 

Reklama