Nedávno jsme přinesli na Žena-in.cz rozhovor se Simonou Stašovou o její nové divadelní hře s Michalem Dlouhým. Uplynulo několik málo týdnů a s oblíbenou herečkou se setkáváme znova - tentokrát ohledně filmu, který právě přichází do českých kin. A opět v rozhovoru hraje významnou roli i její sympatický protějšek, pro změnu filmový manžel Ondřej Vetchý.

Film Život je život, o kterém si dnes hlavně budeme povídat, je novým počinem režiséra Milana Cieslara. Premiéru má nyní v květnu a prý byl inspirován snímkem Muž z Acapulka s vynikajícím J. P. Belmondem, takže vskutku příjemná oddychová letní podívaná...

Život je život, Bontonfilm

Z toho, co jsem o filmu zatím četla, to vypadá, že se můžeme těšit na příjemnou rodinnou komedii, která polechtá naše bránice, ale zřejmě nás i trochu poučí, resp. přiměje člověka k zamyšlení. Jak dlouho jste se musela zamýšlet vy, než jste roli v tomto filmu přijala, a podle čeho se obvykle rozhodujete, zda do toho jít, či nikoliv?
Já už jsem dneska týmový hráč, a pokud se mi tým zamlouvá a je to dobrý scénář, tak své síly ráda nabídnu. Tým je pro mě strašně důležitý. V případě filmu Život je život bylo rozhodnuto velmi brzy. S Ondrou Vetchým jsme - jak já ráda říkávám - „smíchatelná kapalina“. Ondra je tahoun a je velmi tvárný herec, parťák, který nehraje sám na sebe, ale z oka do oka a z duše do duše, což je u filmu velmi důležité, protože ve filmu hraje především duše, oko a myšlenka. Kamarád a režisér Milan Cieslar mi zavolal, poslal scénář a prozradil mi i obsazení našich dcer a mého milence a věřte, že jsem ho nenechala dlouho čekat. Druhý den jsem zavolala já: „Milane, beru!“ A udělala jsem dobře.

Život je život, Bontonfilm

Vašeho manžela hraje tedy charismatický Ondřej Vetchý, který si střihnul ve filmu dokonce dvojroli. Ale všimla jsem si v traileru, že vy se také umíte změnit z unavené pošťačky na okouzlující dámu u bazénu - přepokládám, že podobné „proměny“ jsou pro každého herce výzvou, která je asi baví minimálně stejně jako pak diváky?
Ano, je to milé být v jednom filmu šedivá myška i kouzelná kočka a každého herce to potěší, zvlášť když je to pěkná komedie, která není hloupá a má ještě i ten hlubší rozměr, což ta naše komedie „Život je život“ rozhodně má. V každém scénáři, ať je to divadlo, televize či film, hledám ten vyšší smysl, to něcíčko, co můžeme ještě navíc divákovi přes smích sdělit a dnes už vím, že tragikomedie je ten nejlepší žánr, nejbližší životu. A pokud jsou dobře napsané dialogy, je to veliká radost pracovat.

Život je život, Bontonfilm

Zdá se, že celý film se nese ve dvou polohách - na první pohled šedivě nudný život jedné rodiny, která má svých starostí doslova nad hlavu, jako protiklad pak agentské scény s příslušnou hudbou. Museli jste se zřejmě díky těmto protikladům na place asi hodně pobavit. Máte nějakou „zábavnou historku z natáčení“?
V tomto filmu hraje hlavní roli sen a touha změnit běh všedního života, vybočit z běžných životních kolejí a splnit si i to, co třeba ani není možné. Herecké obsazení bylo tak dobré, že na zážitky na place ráda vzpomínám. Třeba když můj milenec ve skvostném podání Mirka Táborského měl skákat z balkonu. Režisér Milan Cieslar navrhl Mirkovi kaskadéra, ovšem to by nesměl být Mirek, který po vzoru Belmonda udělal všechno sám. To já dole pod balkonem trnula a Mirek u mě zase stoupl v ceně, nejen jako herec, ale i jako statečnej kluk. Nebo když mě musel Ondra Vetchý tahat jako utonulou, mokrou z Mácháče, teda to bylo něco. Já nejsem žádnej střízlík a moje mrtvá mokrá těžká váha... no... Ondro, klobouk dolů! Taky jsme měli spolu lekce tance, tanga. To mě zase Ondra učil, jak naskočit do náruče, abych ho neporazila. Teda užil si se mnou, to musím potvrdit.

Život je život, Bontonfilm

Co ještě můžete prozradit o filmu, abychom čtenářky navnadili, ale zase neprozradili mnoho?
Víte, měli jsme opravdu perfektní obsazení i v dcerách a s Ondrou jsme s nimi ohromně ladili - Bára Poláková, Tereza Voříšková a Sandra Sandeva. Bára měla za manžela kouzelného Péťu Vančuru. Já jsem se do všech tak zamilovala, že když jsme pak za pár měsíců připravovali s Michalem Dlouhým pro divadlo ABC hru Vím, že víš, že vím, tak jsem si Báru a Péťu vzala i na divadlo. Jak říkám, mám ráda tým. A když si na někoho zvyknu, už neměním.

Podívejte se na trailer k filmu Život je život. Naláká vás?

Děkujeme za rozhovor.

Přečtěte si také:

Reklama