Obě mají dlouhodobý vztah, který by rády posunuly směrem k založení rodiny. A předsevzaly si, že se stanou maminkami ideálně v ten samý rok. Jenže zatímco starší z dvojčat Michaela se svým přítelem o početí miminka už vážně uvažují, Martině se k tomu partnera přemluvit nedaří.

65082431564fcobrazek.png
Foto: Shutterstock

„S Kamilem jsme spolu už šest let, dva roky bydlíme dohromady, funguje nám to, on slušně vydělává, takže nevidím sebemenší problém, proč bychom nemohli taky začít přemýšlet o dítěti. Když jsem ale tohle téma nedávno při večeři nadhodila. Evidentně ho to vyděsilo. Hned začal vyjmenovávat tisíc důvodů, proč teď být tátou nemůže. Chce prý ještě cestovat, bavit se, víc nás zabezpečit, než se k něčemu takovému uváže. U kolegů navíc vidí, jak je rodičovství semlelo, vyřadilo z běžného fungování. A na to se zatím necítí,“ vzpomíná na první vážnou rozpravu tohoto druhu, která ji velice zklamala. Když téma zkusila o pár dní později nadhodit znovu, reakce byla stejná. Ne-li ještě horší. Kamila jen podráždilo, že nepochopila, jak se k otcovství právě teď staví. Dokonce si údajně začal dávat pozor při milování.

„Vůbec netuším, co teď dělat. Strašně mě naštval. Až tak, že pochybuji, zda je ten pravý. Vždyť přece dobře ví, jak mi na tom záleží. Nejde jen o nějaký rozmar. Nejen že jsem se těšila, jak spolu se ségrou budeme prožívat těhotenství a uděláme si třeba i krásné fotky s bříšky na památku, bylo by to i neskutečně praktické. Žijeme s Míšou nedaleko od sebe, takže bychom spolu mohly být každou chvíli. Jezdit na výlety, jedna druhé pohlídat… Naše děti by navíc byly ve stejném věku, takže by si spolu časem i lépe vyhrály. Prostě samé plusy,“ rozplývá se Martina nad vidinou společného mateřství. Jenže realita bude zřejmě jiná. Sestra s početím otálet nechce, nepřeje si být „stará matka“.

„Jsem zvědavá, jestli se nám s miminkem bude chlapec pak věnovat, až zůstanu na mateřské ve chvíli, kdy už bude ségra zase dávno v práci a její dítě ve školce. Bude s námi trávit čas, chodit brzo z práce? Těžko! Už vidím, jak trčím doma sama! A navíc, co když nám pak nepůjde počít přirozenou cestou? Ženská by neměla mateřství moc odkládat. Jestli brzy nezmění názor, nedocvakne mu to, je sobec. A se sobcem já žít nechci,“ dodává Martina.

Zdroj informací: respondentka Martina

Čtěte také:

Reklama