5d8a0f69332e2obrazek.png
Nedávno jsem byla s kamarádkou ve vinárně. Z jedné skleničky vína byla druhá, ze druhé třetí, atmosféra byla čím dál uvolněnější a tak jsme se během klábosení dostaly i k lechtivějším tématům. Kamarádka se mi mimo jiné svěřila s tím, že je sice s manželem v sexu spokojená, ale chtěla by to něčím okořenit, jenže neví, jakou hračku si pořídit. A i když se o téma sexu zajímám, nedokázala jsem jí v tu chvíli poradit. Proto jsem oslovila několik českých sexshopů, abych zjistila, které pomůcky se v České republice prodávají nejvíce. A to bych to nebyla já, abych se s vámi nepodělila o to, co jsem zjistila.

Nejoblíbenější je klasika – realistické vibrátory

Vibrátory u žen stále vedou. A nejvíc vede klasika – realistické hračky. Poslouží jim jako náhrada za pánské nádobíčko (třeba když partner není doma), jsou také ale skvělým nářadím na rozpálení ženy před sexem nebo na dodělání “rozdělané práce„, když už partner nemůže. A možná se tomu budete divit, ale stoupajícím trendem jsou vibrátory velkých rozměrů,“ komentuje Monika Zelená ze sexshopu Vibrátory.net. 

Záleží na velikosti pánského nádobíčka?

Naše statistiky naznačují, že na velikosti přece jen záleží. Muži však nemusí být v depresích, možná je to jen ženská zvědavost. Hodněoblíbené jsou totiž také mini vibrátory. Spousta žen je nosí s sebou v kabelce, když by je přepadla chuť třeba v práci, nebo když by jely navštívit partnera či milence. Malé vibrátory jsou totiž super na stimulaci klitorisu při masturbaci i sexu, stačí zvolit správnou polohu. Možná vás to překvapí, ale někteří mrňousci dokáží vykouzlit orgasmus během chvilky,“ říká Monika.

Existence tajemného bodu G

Podle Vojtěcha Slámy z eshopu Sexshopp.cz se realistické vibrátory dělí o přední příčky s vibrátory na bod G – ano, na to místečko, které podle některých sexuologů vůbec neexistuje. Jak to tedy je?

Možná že sexuologové neobjevili bod G podobně jako spousta žen. Správně tvarovaný vibrátor vám ale může pomoci ho najít. Potvrzují to i recenze našich zákaznic, podle kterých se vibrátory na bod G postarají o silné vaginální a mnohdy dokonce i mokré orgasmy,“doplňuje Vojtěch.
5d8a0ee617a65obrazek.png
Vibrátory na bod G se postarají o silné vaginální a mnohdy dokonce i mokré orgasmy. 

Češky si žádají i laskání klitorisu

Na pomyslných stupních vítězů mezi pomůckami pro ženy stojí také stimulátory klitorisu. Nikoho to nejspíš nepřekvapí, neboť většina žen upřednostňuje právě klitoridální stimulaci před stimulací bodu G. A když jsem se zeptala, který je nejlepší, tak odpověď od Moniky i Vojty byla jednoznačná. Jsou to pulzační stimulátory, které dokáží přivodit silný orgasmus během okamžiku. V českých eshopech však objevíte stimulátory Satisfyer a Womanizer, tak který je lepší?

My jsme se rozhodli prodávat pouze značku Satisfyer. Stimulátory Womanizer pracují na stejném principu, jsou ale dvakrát až třikrát tak dražší a udělají stejnou práci. Některé ženy nám dokonce psaly, že je Satisfyer lepší a že ho budou doporučovat všem svým kamarádkám. To podle mne mluví za vše,“ odpovídá Vojtěch.

Místo na výsluní patří také venušiným kuličkám a činkám

Podle Moniky jsou hodně oblíbené i venušiny kuličky a činky, které jsou na pomezí erotické hračky a tréninkové pomůcky. Pravidelným používáním totiž docílíte vytrénování pánevních svalů a zúžení vaginy (a tím i lepších prožitků při sexu a nadšeného partnera).

Mnoho žen bohužel neví, jaký je rozdíl mezi kuličkami a činkami a pak jsou zklamané, že koupená hračka nedělá to, co chtěly. Klasické venušiny kuličky při pohybu “štěrchají„ a stimulují tak poševní stěny. Činky toto nedělají – nemají v sobě žádnou vnitřní kuličku a fungují pouze jako závaží a tréninková pomůcka. Mnohým ženám to však asi vadit nebude, protože vibrační venušiny kuličky, které při tréninku poskytnou nejvíce potěšení, se u nás zas až tak moc neprodávají,“ říká Monika.
5d8a0f038921fobrazek.png
Oblíbené venušiny kuličky jsou na pomezí erotické hračky a tréninkové pomůcky.

Oblíbenec, který nejspíš překvapí

Zákaznice se nás často ptají i na vakuové pumpy pro ženy a přísavky na prsa. Očividně se jim (nebo jejim partnerům) líbí, že mají pořádně prokrvené intimní partie nebo větší a pevnější prsa. Jakýkoliv kvalitně napumpovaný kousek těla je pak navíc pěkně citlivý na dotek, takže si více užijí milostné hrátky s partnerem,“prozrazuje Vojtěch.

Statistiky ověřené praxí

S nově nabytými vědomostmi jsem se při nejbližší příležitosti podělila s kamarádkou. Nějaký vibrátor už má doma, ale zaujal ji stimulátor Satisfyer. Pročetla si na internetu pro jistotu ještě pár recenzí a dokonce si jej objednala. Podle jejího lišáckého úsměvu je spokojená nejen ona, ale i partner. Stimulátor používají jak během předehry, tak i při milování. Asi si jej taky budu muset pořídit a vyzkoušet, abych věděla, proč o něm české ženy tolik básní. A nejspíš konečně zkusím i ty venušiny kuličky...

A co vy? Máte doma některou z těchto hraček, nebo se vymykáte standardům? Napište do komentáře pod článkem, která erotická pomůcka si vydobyla místo ve vašem srdci i ložnici.

Reklama