Novinka SharyGo je místem, kde se virtuálně setkávají lidé, kteří si chtějí věc půjčit s těmi, co ji vlastní. Nemusí tak utrácet za věci, které potřebují jednorázově či několikrát do roka, majitelům naopak umožní vydělávat na věcech, které doma leží ladem. Platforma je otevřena všem, už teď stovky uživatelů.

foto

Lidé vlastníci užitečnou věc, kterou často nevyužívají, se snadno spojí s těmi, kteří ji zrovna potřebují, ale nevyplatí se jim ji kupovat. SharyGo obě strany propojí.

Když věc potřebuji čtyřikrát do roka, proč bych si ji kupoval. Je to stejné jako když sháníte stan nebo GoPro na výlet, aparaturu či projektor na akci, motorovou pilu na zahradu a ptáte se kamarádů. A pokud mně jako majiteli tyto věci leží doma, proč bych je nepůjčil a nevydělal si tak,” komentuje záměr Dan Erlebach, zakladatel SharyGo. 

V aktuální nabídce je možné najít předměty v oblasti elektroniky, cestování, sportu, potřeb pro dům a zahradu, auto-příslušenství a věcí pro společenské akce. Předměty dávají na SharyGo samotní vlastníci, ceny na SharyGo jsou tak až o 50 % nižší než ve standardních půjčovnách.

Dohled nad procesem výpůjčky zajišťuje SharyGo. Zákazník, který se rozhodne vypůjčit si předmět, zašle žádost, kterou vlastník do 24 hodin schválí. Přes web SharyGo dojde k úhradě výpůjčky a obě strany se dohodnou na místě předání. Velký důraz klade tým na kvalitu a bezpečnost poskytované služby. Před zveřejněním předmětu na webu proto kontrolují jeho stav, u výpůjček předmětů dražších 10 tisíc pak vyžadují ověření totožnosti uživatele. “Princip SharyGo je jednoduchý, složitá část je vyvážit a nastavit systém tak, aby byl proces výpujčky maximálně komfortní pro obě strany,” dodává Erlebach.

www.sharygo.cz

Reklama