Také si rádi hrajete? Ne ne, teď nemáme na mysli všelijaké počítačové hry, které ovládají naše domácnosti. Mluvíme o společenské hře Scrabble, která si stále získává nové a nové příznivce. V době, která se vyznačuje spěchem, stresem a někdy i nudou a neustálou honbou za čímkoliv, je tato hra opravdovým balzámem pro celou rodinu.

Scrabble

ScrabbleDesková hra pro 2 – 4 hráče, kterou vymyslel americký architekt z New Yorku Alfred Mosher Butts v roce 1938 a která čekala 10 let na svůj úspěch. Prodává se ve více než 130 zemích světa, má víc než 30 jazykových mutacích.

Hra obsahuje 100 kamenů s bodovým ohodnocením od 1 – 10

V ČR se dá zakoupit ve variantách Originál Scrabble CZ nebo ENG (799 CZK), Cestovní Scrabble (799 CZK) a Junior Scrabble (549 CZK) pro děti.

Scrabble mohou hrát nejméně 2 hráči, ale existují i upravená pravidla, kdy hrajete partii sám se sebou.

Česká asociace Scrabble je sdružení, které každoročně pořádá řadu turnajů a na závěr roku mistrovství. Jejím předsedou je Jarek Nohavica.

Stejná asociace funguje na Slovensku. Letos je snahou podpořit české hráče, aby se přihlásily do mezinárodního klání, které se uskuteční ve Varšavě. Mezinárodní mistrovství ve Scrabble se koná každý rok a letos zavítalo na evropskou půdu. Hraje se v anglické verzi a soutěží se o zajímavé odměny.

Novinkou letošního roku jsou Maxi Scrabble

Maxi Scrabble je velký hrací plán, na který pomocí suchého zipu hráči skládají své kameny. K vidění bude například na Sázavském festivalu.

SCRABBLE / Hra se slovy.

ScrabbleUž vás někdy napadlo, že můžete vyhrát díky „svádění“? Nebo naopak díky „rozcházení“? A nemusí to být vůbec žádná tragédie. A je lepší „milenec“ nebo „manžel“? Rozhodně „manžel“, i když jen o jeden bod J.

Ponořte se s přáteli do skvělé hry, která je prověřena více než 70 lety a prodává se po celém světě. Zahrajte si svoji partii nad sklenkou vína, doma, na dovolené. K dispozici máte klasickou deskovou hru, cestovní verzi, upravenou hru s kostkami nebo skladné karty. A pro nejmenší máme jednoduššího Juniora.

Junior SCRABBLE / 2 hry v 1 i pro ty nejmenší

Taky Vaše děti láká Scrabble, který hrají jejich starší kamarádi nebo sourozenci?

Darujte jim Scrabble Junior. Je to ten nejlepší způsob, jak je naučit pravidla a pak jednoduše hrát Scrabble Originál. Hra je určena pro děti od 5 let. Hrát ji mohou až 4 kamarádi najednou. Ti menší mohou přiřazovat písmenka na předem určená místa a skládat slova podle nápovědy, ti větší už skládají slova na hrací plán podle svého.  Hrací plán má dvě strany, ten pro menší děti - Slova a obrázky - napovídá přesnou délku slova, počáteční písmenko, někdy i uprostřed slova. Ten pro starší - Barvený Scrabble - má klasickou podobu a po jeho obvodu jsou znázorněny různé kombinace kostiček tak, aby vytvářely slova.

Vytvořte svoji vlastní křížovku a užijte si skvělý den.

Nejlepší hra se slovy je Scrabble. Od Mattela.

Více inspirace najdete na stránkách www.scrabble-hry.cz 

Reklama