Dobrá zpráva pro všechny, kteří se rozhodli bojovat s nadváhou a obezitou. Evropská léková agentura umožnila firmě GlaxoSmithKline (GSK) získat licenci na volný prodej léku pod názvem alli (orlistat 60mg). Je to vůbec poprvé v dějinách, kdy tato přísná instituce schválila pro hubnutí volně prodejný lék!

Společnost GSK může nyní alli uvést na trh ve všech 27 členských zemích Evropské unie. Lék je určený pro dospělé jedince, jejichž index tělesné hmotnosti (BMI) je vyšší než 28 kg/m2. Alli se i na českém na trhu objeví už brzy.

„Ve Spojených státech pomohlo alli milionům uživatelů postupně a trvale zhubnout a přejít na zdravější životní styl,“ uvedl MUDr. Petr Novák z české pobočky GSK. „Jsme velice rádi, že jsme dostali příležitost zopakovat stejný úspěch v Česku. Lék alli uvedeme do českých lékáren v nejbližší době.”

GSK není na českém trhu žádný nováček. Do lékáren dodává například Panadol, Coldrex, Sensodyne nebo Odol a mnoho dalších léků.

Až o 50 procent vyšší úbytek tělesné hmotnosti než při dietě!

Klinické testy ukázaly, že alli v kombinaci s mírnou nízkokalorickou dietou s nízkým obsahem tuků může pacientům pomoci dosáhnout o 50 % vyššího úbytku tělesné hmotnosti než při samotné dietě. Ke každým dvěma kilogramům, které uživatel zhubne dodržováním diety, alli přidá ještě jeden kilogram navíc. Lék působí tak, že zabraňuje vstřebávání části tuku obsaženého v potravě a jeho následné přeměně na nadbytečné kilogramy.

Přednosta III. interní kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze MUDr. Štěpán Svačina  k tomu řekl: „Výzkum ukázal, že spotřebitelé utrácejí ročně miliony euro za módní diety, nevyzkoušené takzvané zázračné pilulky a potenciálně nebezpečné výživové doplňky, často nepodepřené žádnými vědeckými důkazy. Tím, že bude do volného prodeje uveden schválený produkt, získají spotřebitelé přístup k ověřené léčbě, která jim může výrazně pomoci v boji proti přebytečným kilogramům. Pro mnohé se úbytek hmotnosti může stát katalyzátorem ke zlepšení jejich celkového zdravotního stavu a k dosažení zdravého sebevědomí.

Jak se bude užívat

Přípravek alli je určen pro úbytek tělesné hmotnosti u dospělých jedinců, jejichž index tělesné hmotnosti (BMI) přesahuje 28 kg/m2. Přípravek je určen k užívání v kombinaci s mírnou nízkokalorickou dietou s nízkým obsahem tuků. Doporučená dávka alli je jedna 60 mg kapsle třikrát denně společně s jídlem obsahujícím pouze doporučený obsah tuku.

Pár řádků o alli...

● Aktivní složkou alli je orlistat 60 mg.
● Orlistat 60 mg působí lokálně v trávicím traktu a zabraňuje vstřebávání tuků, takže dochází jen k minimální absorpci aktivní složky do krve.
● Na lékařský předpis je již přes deset let dostupný orlistat 120 mg.
● Bezpečnost a účinnost orlistatu je náležitě zdokumentována a potvrzují ji údaje z více než stovky klinických studií3 .
● GlaxoSmithKline uzavřela v únoru roku 2007 smlouvu se společností Roche (prodejcem orlistatu 120 mg). Na základě této smlouvy se společnost může ucházet o registraci orlistatu 60 mg  jako první schválený volně prodejný lék proti obezitě na evropském trhu.
● alli (orlistat 60 mg) byl uveden na americký trh v červnu 2007 jako jediný přípravek podporující snížení tělesné hmotnosti, který pro volný prodej oficiálně schválil Federální úřad pro léky a potraviny (FDA).

Více informací o společnosti najdete na www.gsk.com, www.gsk.cz

Reklama