Zakopat na zahradě, zamknout do trezoru a zapomenout heslo, ukrýt do výběhu šelem… Poradíme vám, jak si cestu k zakázaným kalorickým bombám co nejvíce ztížit.
Samozřejmě víme, že jediné jídlo, které je před vámi v naprostém bezpečí, spočívá v regálech (momentálně zavřeného) obchodu. Vy zase stejně dobře víte, že to, co doma není, nemůžete sníst. Jenže, někdy se to prostě tak přihodí. Návštěva donese bonboniéru. Od Vánoc zbyla kolekce nebo cukroví. Nějaké ty oříšky a sušenky je taky třeba doma mít, „kdyby někdo přišel“. A pokud máte děti a manžela, je vám jasné, že se dlouhodobě bez sladkostí neobejdou.

Většina následujících triků pochází od lidí závislých na nikotinu, kteří se pokoušejí s kouřením přestat. Neodvažují se radikálně zbavit i té poslední krabičky cigaret, na druhou stranu ale vědí, že její dosažení nesmí být příliš snadné. Zaráží vás tohle srovnání? Závislost na jídle je přece závislost jako každá jiná…

Jasně, dejte si svůj kousek čokolády. Ale dejte si ho tehdy, kdy sama chcete, a takové množství, pro jaké se sama předem rozhodnete. Naše rady vás, doufejme, ochrání před nesmyslnými záchvaty žravosti, po kterých přichází podstatně méně příjemné záchvaty výčitek svědomí.

Jídlo patří do lednice a do špajzu. Nikam jinam! Misky se slanými krekry, sušenkami nebo buráky, malebně rozmístěné po obýváku, jsou školácká chyba. Povolit lze jedině talířek s ovocem, ne ovšem sušeným.

Rizikové potraviny zabalte. Neměla by být cítit jejich vůně ani vidět obal (i ten stačí k vyvolání podmíněného reflexu). Uschovejte je do zavíracích dóz, které můžete pro větší efekt přelepit izolepou, nebo do nepříjemně šustících igelitových tašek.

Čím „horší“ potravina, tím vyšší regál. Ideální je úroveň, na kterou se dostanete pouze pomocí skládacích schůdků.

Na nebezpečné potraviny vyhraďte v lednici zvláštní polici. Suché salámy, tučné sýry a podobně ukládejte do krabic a balte do alobalu, aby nebyly na očích.

Do cizích zásob vám nic není. Pokud se někteří členové rodiny neobejdou bez svých tyčinek a coca-col, trvejte na tom, že je nebudou nechávat všem na očích. Svým neřestem ať holdují v soukromí a zásoby ať si schovají ve svém pokoji.

Zmrzlé dobroty ztrácejí kouzlo. Nemyslíme tím samozřejmě zmrzlinu, ale zákusky, nugátové pomazánky, sladké pečivo a podobně. Než rozmrznou, chuť vás dávno přejde.

Do sklepa nebo na půdu s nimi! Bydlíte-li v rodinném domě, můžete si vytvořit tu nejtajnější zásobu v podobě „trosečníkovy bedničky“. Máte-li studený sklep nebo strašidelnou půdu, tím lépe.

Reklama