607d4e449d9e5cl.jpg
Foto: Shutterstock

Přesýpací hodiny
Typ postavy takzvané přesýpací hodiny patří k těm nejžádanějším. Horní část těla totiž poměrově odpovídá té spodní a výhodou je také štíhlý pas. Ženy s touto postavou si mohou dovolit prakticky cokoli. Chybu neudělají s hlubšími výstřihy do V, popřípadě s upnutými modely, které zvýrazní jejich křivky. 

saty1.jpg
Foto: Se souhlasem Zoot (764 Kč), F&F (649 Kč), H&M (749 Kč)

Trojúhelník (hruška)
Větší boky a stehna a útlejší horní polovina těla – to je charakteristické pro postavu typu trojúhelníku či hrušky. Aby se rozdíly opticky vyrovnaly, je dobré se zaměřit na šaty, které nahoře dodají více objemu. Perfektní jsou kousky s balonovými rukávy nebo zajímavými límečky. Větší spodek zamaskuje sukně do A. 

saty2.jpg
Foto: Se souhlasem F&F (599 Kč), Marks&Spencer (1499 Kč), Reserved (1299 Kč)

Jablko
Ženám s postavou typu jablko se kila navíc hromadí ve střední části těla. Mají nevýrazný pas, ale mnohdy se mohou pochlubit štíhlýma nohama. Stejně tak paže bývají útlejší. Vhodné jsou zavinovací šaty, které se pod prsy rozšiřují. Dobrou volbou jsou i košilové modely. Pozornost od problematických partií pomůže odvést rovněž hlubší výstřih.

saty3.jpg
Foto: Se souhlasem Zoot (1146 Kč), Zoot (670 Kč), H&M (579 Kč)

Obdélníková (rovná)
U této postavy je pas přibližně stejně široký jako boky a horní část těla. Takové ženy se rozhodně nemusí bát nabíraných šatů, volánků a krajek. Dobré je, pokud mají pásek.

saty4.jpg
Foto: Se souhlasem Cellbes (699 Kč), Cellbes (849 Kč), Aboutyou (1949 Kč)

Reklama