Hana Hegerová
Zlomenina krčku může mít u starších lidí fatální důsledky a měla i v případě devětaosmdesátileté české zpěvačky. Ta loni v březnu v nemocnici podlehla komplikacím po zlomenině krčku. Do uměleckého důchodu odešla kvůli zdraví v roce 2011, kdy si nechala odstranit nezhoubný nádor, ale k chůzi následně používala hole. V roce 2019 přiznala, že trpí onemocněním ledvin.

62d525c5e2fa3cl.jpg
Foto: Profimedia

Václav Kotek
Nejen rodinu a kamarády, ale také návštěvníky legendárního Divadla Járy Cimrmana zasáhla v roce 2019 smutná a nečekaná zpráva. Herec, manažer divadla a otec Vojty Kotka totiž v šestašedesáti letech nešťastně upadl na schodišti svého domu, zlomil si vaz a zemřel. V oblíbeném divadelním souboru začínal jako kulisák a od roku 1973 byl i členem divadla.

profimedia-0302824445.jpg
Foto: Profimedia

Jan Tříska
Zatímco turisté z celého světa se jezdí Karlovým moste kochat, známému českému herci se stal ve věku osmdesáti let osudným. V roce 2017 totiž spadl z Karlova mostu do Vltavy. Po vylovení byl uvedený do umělého spánku, ale zachránit se ho nepodařilo a zraněním nakonec podlehl. Spekulovalo se i o sebevraždě, ale tuto verzi policie nepodpořila. Herec a režisér Jiří Mádl, se kterým měl Tříska natáčet film Na Střeše, uvedl, že se herci vymstil jeho rituál, kdy vždy před natáčením nového filmu navštěvoval Karlův most.

profimedia-0326407441.jpg
Foto: Profimedia

Karin Dor
Německá herečka, která se proslavila rolí Ribanny a také díky bondovce Žiješ jenom dvakrát, zemřela v roce 2017 ve věku 79 let. V pečovatelském domě se vzpamatovávala z následků těžkého pádu, kdy v Itálii několik minut ležela na ulici v bezvědomí. Utrpěla zranění hlavy, a přesto, že její stav se na nějakou dobu zlepšil, potom se zhoršil a skončil smrtí.

profimedia-0566695755.jpg
Foto: Profimedia

Natasha Richardson
Britská herečka, která si zahrála například ve filmu Past na rodiče, spadla v roce 2019 na lyžích. Jako začátečnice si přitom zaplatila kurzy s instruktorem. Lyžovala ovšem bez helmy. Manželce herce Liama Neesona následně zjistili poškození mozku, z Kanady byla letecky přepravena do New Yorku a v tamní nemocnici zemřela. Bylo jí pětačtyřicet let.

shutterstock-182559341.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroje: iDnes, Týden, Wikipedia, ČSFD, Daily Mail, The Guardian, ČRO