prehldika.jpg
Foto: Profimedia

Irina Shayk předváděla šaty se lví hlavou, Naomi Campbell se na runwayi procházela v kabátu potaženém umělou kožešinou s hlavou vlka posazenou na levém rameni a Shalom Harlow se zase pyšnila šaty s leopardím vzorem a realistickým leopardem, který cenil zuby na její hrudi.

Celá kolekce Schiaparelli zkrátka obsahovala kousky, které jsou velmi diskutabilní. A i když italská značka pod snímky na svém Instagramu píše, že při výrobě kolekce nebyla zraněna žádná zvířata, i tak návrhy na některé lidi působí jako by oslavovaly jejich lov.

Hlavy byly vyrobeny z ručně vyřezávané pěny, vlny a umělé kožešiny z hedvábí. Byly ručně malované, aby vypadaly co nejživěji a měly „oslavovat slávu přírodního světa“, uvádí Schiaparelli v tiskové zprávě.

63cfab081a4b0blobid0.jpg
Foto: Profimedia

Celému projektu fandí i organizace PETA, která dlouhodobě vystupuje proti používání pravé kožešiny a kůže v módním průmyslu. Ingrid Newkirk, prezidentka skupiny za práva zvířat, v pondělí pro TMZ řekla, že například vzhled, ve kterém dorazila na přehlídku Kylie Jenner, oslavuje krásu lvů a může být chápán spíše jako vymezující se proti lovu trofejí, při kterém jsou lví rodiny rozdělovány, aby uspokojily lidský egoismus. „Tyto báječně inovativní trojrozměrné zvířecí hlavy ukazují, že kde je vůle, tam je cesta,“ dodala.

Někteří uživatelé na Instagramu však příliš nesouhlasí. „Ať už je to falešné nebo ne, propaguje to týrání zvířat,“ objevuje se v komentářích na profilu Schiaparelli. „Jediná věc, která je oslavná, je zabíjení těchto zvířat, i když jsou hlavy falešné,“ píše jiný uživatel. „Vypadá to jako když mají lev, gepard i vlk doslova vypadat, jako by byli zabiti a použiti na oblečení,“ napsal další člověk.

Kromě zvířecího vzhledu zahrnovala nejnovější kolekce luxusního oblečení Schiaparelli sochařské róby s přehnanými rysy a zlacenými doplňky. „Je to připomínka toho, že neexistuje nic takového jako nebe bez pekla. Není radosti bez smutku,“ vyjadřuje se značka ke kolekci

profimedia-0751173452.jpg
Kylie Jenner / Foto: Profimedia

Zdroje: Instagram/SchiaparelliSchiaparelli, TMZ, Hype Beast

Reklama