Každý ví, jak je důležitý první dojem. Jedním z předpokladů dosažení dokonalého vzhledu každého z nás jsou dobře upravené vlasy. Pro někoho však může úprava účesu představovat problém. Například tehdy, když musí řešit potíže s lupy. Své o tom vědí především muži, vždyť trápení s nevzhlednými lupy mají dokonce čtyři z deseti z nich. Teď ale přichází řešení od značky Schauma. Inovovaná řada Proti lupům účinně spojuje péči o svědivou pokožku hlavy a boj s nevzhlednými lupy. Působí již od prvního umytí a zabraňuje návratu lupů až na šest týdnů.

Nová receptura proti lupům, vyvinutá odborníky od Schwarzkopf, obsahuje Pyrithion zinku. Jde o vysoce účinnou látku, která se nyní nachází ve všech šamponech řady Schauma Proti lupům. Pyrithion zinku je mezi spotřebiteli dobře známý, ale až do teď byl dostupný pouze v prémiovém segmentu. Nyní je účinná péče o vlasy, díky novým přípravkům řady Schauma Proti lupům, dostupná pro každého.

schauma

Inovovaná řada Schauma proti lupům určená mužům obsahuje tři varianty šamponů, včetně intenzivního šamponu Schauma Proti lupům Intensive, který si poradí i s neústupnými lupy.

  • šampon Schauma Proti lupům Classic nabízí první pomoc v boji proti lupům a pomáhá znovu získat dokonale upravené vlasy. Díky vysoce účinné látce Pyrithion zinku tento přípravek zbavuje vlasy lupů a zabrání jejich návratu na dobu až šesti týdnů.
  • Pro muže, které trápí kromě lupů i silně se mastící vlasy, je tu nový svěží šampon Schauma Proti lupům Freshness, který vyřeší oba problémy naráz. Kromě Pyrithion zinku obsahuje také citrusové výtažky, které šetrně čistí mastné vlasy a osvěžují pokožku hlavy - a navíc ještě odstraní i lupy.
  • Nový šampon Schauma Proti lupům Intensive bojuje i s neústupnými lupy již od prvního umytí vlasů. Je vhodný pro každodenní mytí vlasů a jeho účinné složení uklidňuje svědivou, podrážděnou pokožku. Výsledkem jsou silné vlasy bez lupů.

Který šampon je pro vás vhodný? Otestujte se! Test pokožky hlavy.

Pro muže, kteří si nejsou tak docela jisti, který šampon z nové řady Schauma Proti lupům je pro jejich vlasy nejvhodnější, jsme připravili řešení - jednoduchý test s podrobnými instrukcemi, který je k dispozici v obchodech, kde se novinky značky Schauma prodávají.

Každý zájemce obdrží v obchodě brožurku s testem pokožky hlavy, který odhalí, jestli trpíte lupy nebo se vám nadměrně mastí vlasy. Postup je jednoduchý:

  • Vyjměte tester z letáčku.
  • V suchých vlasech před umytím vytvořte pěšinku.
  • Přitiskněte tester na pokožku hlavy. Pokud testujete výskyt lupů, počkejte 3 vteřiny. Testujete-li mastnotu vlasů, vydržte 10 až 15 vteřin.
  • Výsledky testu porovnejte s hodnotovou stupnicí, která je uvedena v letáčku.
  • Lupy se zobrazí jako bílé skvrny, množství kožního mazu zase signalizuje tmavá barva na testovacím pásku.

Nová řada Schauma Proti lupům nabízí pomoc všem mužům. Všechny tři varianty jsou k dostání od ledna 2010 v baleních o obsahu 250 ml za 59,90 Kč a 400 ml za 79,90 Kč.

Když vás trápí lupy

Lupy jsou odumřelé buňky kůže, které se odlučují v nadměrném množství a ve větších útvarech, takže jsou bohužel dobře viditelné. Příčiny jejich vzniku jsou různé, nejčastěji to může být nevhodná a příliš dráždivá kosmetika, nedostatečné opláchnutí šamponu či kondicionéru, stres, špatná výživa nebo některá kožní onemocnění. K většímu výskytu lupů dochází většinou v chladných měsících, kdy střídáme pobyt ve vytopených místnostech s pobytem venku ve studeném počasí.

Nejčastějším projevem lupů je, kromě bílých šupinek ve vlasech, i časté svědění pokožky hlavy. Měli bychom se proto snažit se ovládnout a nedrbat se. Chybou je také časté česání vlasů. Lupů se tímto způsobem stejně nezbavíme a pokožku ještě více podráždíme. Správnou cestou k řešení potíží je správný způsob mytí vlasů a používání kvalitní a šetrné kosmetiky s přídavkem látek, které tvorbu lupů sníží (např. zinek nebo selen). Řešením jsou šampony řady Schauma proti lupům.

Reklama