cl.jpg
Foto: Profimedia

Pokud máte v plánu pokračování seriálu teprve vidět, raději následující text nečtěte, obsahuje totiž spoilery. Vzhledem k tomu, že představitelka Samanthy herečka Kim Cattrall odmítla v pokračování účinkovat, všichni byli zvědaví, jak to tvůrci vyřeší. Jednou z možných variant byla i její smrt, ale nakonec je v seriálu řečeno, že se odstěhovala do Londýna a se svými dřívějšími kamarádkami přerušila styky.

Přesto se hned první díl A jak to bylo dál bez smrti neobejde. Ke všeobecnému zděšení nadšených fanynek zemře Pan Božský hraný Chrisem Nothem. Scenárista a režisér Michael Patrick King pro to ovšem měl své důvody. Nedovedl si prý představit, jak Sex ve městě oživit, aniž by se stala nějaká zásadní věc.

„Nevrátil bych se, kdybych neměl opravdu silný impuls prozkoumat myšlenku, jestli je lepší milovat a ztratit, nebo nemilovat vůbec ve vztahu k postavě, která nedělala nic jiného, než že se snažila získat lásku jediného člověka,“ řekl Michael Patrick King o Carrie a Panu Božském v rozhovoru pro Entertainment Weekly.

Kvůli tomu, že nechal Pana Božského v seriálu zemřít na infarkt, se prý necítil špatně. „Lidé zapomínají, že Carrie Pana Božského v seriálu nikdy neměla, respektive vždy ho měla jen krátce – na minutu nebo dvě. Ani teď ho nemá, jsou to jen jiné okolnosti, protože je to víc konečné,“ uvedl. Prostřednictvím smrti Pana Božského se tvůrci prý také snažili podpořit teorii, že člověka nemá cenu, jen když je ve vztahu s někým dalším, ale měl by si budovat také vztah sám k sobě. To, že Pan Božský zemřel, neznamená, že by měl život skončit i pro Carrie.  

O smrti milovaného muže hlavní postavy Carrie se přitom přemýšlelo už dříve a hovořilo se o ní v souvislosti s natáčením filmu Sex ve městě, který měl premiéru v roce 2008. Michael Patrick King tehdy řekl, že kdyby nechal Pana Božského zemřít, naháněly by ho stovky smutných žen, takže od této myšlenky raději upustil. V roce 2021 se jí ovšem rozhodl realizovat.

Zdroje: aktualně, Entertainment Weekly, ČSFD