Podzim je  přece tak krásný, víte proč?

 

 

1.       Přichází čas roláků, kabátů, tlustých svetrů, pod kterými mizí špeky jako mávnutím kouzelného proutku. Konečně můžu začít nosit šik kožené rukavice i měkoučké sportovní trackové boty, a to i do práce, s odůvodněním, že je venku bláto.

 

2.      Sbohem tanga, od teď si můžu lebedit v klasických bavlněných kalhotkách, které jsou tak přítulné na zadeček, musím být přece v teple. A že nejsou tělové, nýbrž  fialové s pruhy a hvězdičkami? No a co má být, průsvitná sukně i bílé nicnezahalující kalhoty už přece dávno odpočívají na dně skříně.

 

3.       Čokoláda, čokoláda, čokoláda – hlavně ta horká v hrnečku, zahřeje nejen po těle. Zkusily jste si někdy vypít teplé kakao ve všední den cestou do práce? A napadlo by Vás to v létě? (Následky nemírné konzumace řeší svetr – viz bod. č. 1)

 

4.        Každý večer zapaluji vonné svíčky, jednak pro to, že to se zkracujími dny všude doporučují, a jednak pro to, že mi líbí nejen ony svíčky, ale hlavně ta typická vůně provázející škrtnutí zápalkou. Máte ji taky rády? Když jako poslední věc před usnutím sfouknu všechny plamínky, můžu si představovat, že usínám kdesi v chaloupce, v dávných časech bez elektřiny. Nedávno se mi potom dokonce celou noc zdálo, že mě namísto peřiny romanticky přikrývá obrovská bílá kožešina.

 

5.        Brzy budou Vánoce. Jasně, vím, že jsem trochu out, ale já se vážně těším. Moc.

 

Lucie

 


Ahoj Lucie, i my v redakci zahodíme tanga (máme zde jen jednoho muže), navlečeme se do svetrů, zapálíme vonnou svíčku, uvaříme si čokoládu a budeme se těšit na Vánoce. Opravdu.

Krásný podzim přeje

redakce@zena-in.cz

 

Dnes je téma podzim.

Napište nám.

Reklama