Asi to máme všechny stejné a problémy s pletí žádnou z nás nepotěší. Nikdy. Jistě, den, kdy máme bad hair day, neboli špatné vlasy, není také nikdy vítán, ale přinejmenším můžeme zkusit najít z toho cestu ven, anebo v nejhorším případě nasadit klobouk. Na obličej si ale pokrývku hlavy těžko nasadíme, že?
5afeb31157074obrazek.jpg

O tom, jak o pleť pečovat, co jí dávat a jak je důležité se odličovat, už se napsalo mnoho, ale je dobré vědět, že existují šikovní pomocníci, kteří případnou beauty krizi zaženou.
Proto jsme se rozhodly sestavit nejlepší make-up triky, abychom bojovaly proti těmto nemilým okamžikům, kdy naše pleť nehraje přesně podle našich pravidel. Temné kruhy? Suchá místa nebo zarudnutí? Jdeme na to...

Problém č. 1: kruhy pod očima

5afeb4bc2f00eobrazek.jpgPokud jde o maskování tmavých kruhů pod očima, všichni víme, že korektor je královna. Ale i když máte techniku použití a nejlepší korektor, je ještě jedna věc, která by mohla vaše snahy trochu podpořit - oční krém.
Kvalitní a osvěžující oční krém pomáhá ulehčit práci při zakrytí, ujistěte se ale, že je tato oblast dobře hydratovaná. Nicméně volba nesprávné textury může skutečně sabotovat vaše výsledky, protože krémy, které jsou příliš hutné nebo mastné, mohou vést k tomu, že po něm doslova make-up sklouzne a za chvíli po něm nebude památky. Lehká krémová nebo gelová textura je nejlepší volba.

Problém č. 2: začervenání

5afeb4d1b02b6obrazek.jpgAť už je to růžovka, spálená pleť nebo kůže, která má tendenci být začervenalá, cesta k minimalizaci zarudnutí vede jednou cestou: korektor barev. To je čas, kdy vsadit na zelený korektor, který působí na neutralizaci červených a růžových odstínů v tónu pleti.


Problém č. 3: suchá místa

5afeb4ea846edobrazek.jpgPokud jde o léčbu suchých míst na pleti nebo problémů, jako je ekzém, je důležitá hydratace.
Než se tedy ráno pustíte do samotného líčení, začněte s dobrým sérem (ideálně s obsahem kyseliny hyaluronové), pokračujte s hydratačním krémem a pak teprve nanášejte make-up.
Trpíte-li na suchá místa na pleti, možná by vám vyhovoval lehčí BB krém, který je zaměřen na citlivou pokožku. Pokud do něj navíc sérum přimícháte, získáte extra hydratační výkon.

Problém č. 4: mastná pleť

5afeb50e0edc2obrazek.jpgMastná pleť produkuje příliš mnoho kožního mazu, a proto je třeba speciální péče, která ji udrží v normálním stavu a tak, abyste nevypadala od rána do večera jako mastný knedlík. Hned po probuzení je proto třeba pleť chránit před vnějším agresivním prostředím a hydratovat ji. Použijte denní matující nebo čisticí krém s lehkou texturou, obohacenou aktivními složkami působícími na nadbytek kožního mazu a příležitostné nedokonalosti jako pupínky nebo vracející se černé pupínky.
V kabelce by vám navíc rozhodně neměly chybět matující papírky, pro případ, že by se vám lesklo čelo nebo jiná část obličeje.

5afeb76ab5f1eobrazek.jpg
Mohlo by vás také zajímat:

Uložit