Albert se jako již tradičně zapojuje do Sbírky potravin. Připojit se a pomoci mohou i zákazníci, a to 23. dubna i v jeho 70ti prodejnách. Albert již dříve daroval do potravinových bank, humanitárních organizací a Ukrajinské ambasádě potraviny a nepotravinovou humanitární pomoc v hodnotě více než 10 milionů korun.

al1.jpg

Sbírka potravin proběhne už tuto sobotu v čase od 8:00 do 18:00 hodin. Při svém sobotním nákupu budou moci zákaznícivěnovat trvanlivé jídlo či drogistické zboží dobrovolníkům v zástěrách s logem Sbírky potravin a pomoci tak potřebným. Pomoc pak prostřednictvím potravinových bank putuje například matkám samoživitelkám, seniorům, rodinám v krizi, lidem s postižením a také i lidem, kteří k nám uprchli z Ukrajiny a před válečným konfliktem.

„Jsme velice rádi, že v naší republice fungují organizované potravinové banky, které dokáží pomoci nejen lidem v nouzi v jejich každodenním fungování, ale i v krizových momentech se kterými se potýkáme dnes, kdy je v České republice více než 300 000 lidí, kteří prchli před válečným konfliktem na Ukrajině. Albert hned se začátkem krize začal darovat potraviny, drogerii či dětskou výživu v hodnotě 10 milionů korun. Nyní jsme rádi, že můžeme pro zákazníky uspořádat Sbírku potravin. Všem, zákazníkům, dobrovolníkům i našim lidem na prodejnách, velice děkujeme za spolupráci,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

al2.jpg

Seznam zapojených obchodů Albert, najdou zákazníci na www.albert.cz/potraviny-pomahaji.
 
Pomoc z Albertu

  • Koncem února Albert daroval 7 dodávek s chladicí vestavbou potravinovým bankám, které pomohou se svozem čerstvých neprodaných potravin z prodejen.
  • Ihned v začátku konfliktu na Ukrajině vyčlenil na pomoc 10 milionů korun, které postupně v podobě stovek palet s potravinami, drogerií či dětské výživy, daroval Člověku v tísni, potravinovým bankám či Kongresovému centru v Praze.
  • Albert pravidelně daruje potraviny ze svých obchodů. Letos se zavázal navýšit tuto potravinovou pomoc na 2 300 tun.
     625ebea39c57cobrazek.jpg