Blog Přání pokračuje i dnes! Tentokrát pro vás máme sbírku na dětský domov v Nechanicích, který jsme, inspirováni přáním čtenářky Nase Veru, kontaktovali a zjistili jsme tak, co by se dětem hodilo. Z našeho rozhovoru s ředitelem Lubošem Holečkem vyplynulo, že se dětem bude jistě hodit oblečení a hračky. „Plyšové hračky ale nepotřebujeme, těch máme dostatek,“ dodává Holeček.

Máte již nepotřebné zachovalé hračky a oblečení pro děti a mládež ve věku od 3 do 19 let? Oblečení musí být vyprané a vyžehlené. 

V dětském domově nyní žije celkem 42 dětí, polovina chlapců a polovina dívek. Nejvíce dětí je od 13 do 18 let, nejmladšímu chlapečkovi jsou právě tři roky. „Nad složením oblečení není potřeba váhat,“ říká Holeček, „hlavně, aby bylo zachovalé. Ale jestli někdo bude přemýšlet, zda poslat sukni pro sedmiletou holčičku, a nebude si jistý, ať ji klidně pošle. Děti se u nás střídají, takže oblečení uskladníme a můžeme ho použít později.“

Sbírka probíhá na adrese redakce:

   Magazín Žena-in.cz
   Gorazdova 10
   120 00 Praha 2

Své dárky a oblečení posílejte nebo noste (mezi 8.30 až 17.00 hod.) tak, aby do redakce dorazily nejpozději ve středu 11. února 2009.

S dárky pojedeme do dětského domova pravděpodobně v neděli 15. února 2009.

Zajímá vás více o dětském domově v Nechanicích?
Potom se těšte na naši reportáž z předávání dárků. Kromě dárků ze sbírky chystáme i překvapení od našich obchodních partnerů a další aktivity s tímto dětským domovem. Zatím se můžete podívat na jeho stránky (klikněte na obrázek).

Dětský domov by chtěl ústy svého ředitele poděkovat čtenářce Nase Veru za nápad pomoci jejich domovu a vyřídit jí, že „...si vážíme každé pomoci, protože naše finanční prostředky jsou omezené. Ne že by byly menší, ale dotace jsou stále stejné a služby a zboží stále dražší, proto vítáme jakoukoli formu pomoci.“

Související články:
Čtenářka Nase Veru pomáhá dětem
Blog Přání

Přispějete do naší sbírky?