Společnost Avon se v České republice věnuje boji proti rakovině prsu již od roku 2001. Na tuto aktivitu za léta vysbírala a neziskovým organizacím věnovala více než 145 milionů korun.

64db45f889558blobid0.png

Sbírka "Jsem prsař” je spuštěna od 10.7 a probíhá na české platformě Donio pod odkazem www.donio.cz.

Finanční výtěžek ze sbírky ”Jsem prsař” bude využit k financování projektu neziskové organizace Aliance žen s rakovinou prsu - poukázky Ženy ženám. Cílem projektu „Ženy Ženám“ je motivovat ženy k prevenci karcinomu prsu. Základem celoživotní prevence nádorů prsu je zdravý životní styl, pravidelné samovyšetření prsů a po 45. roku věku pravidelné screeningové mamografické vyšetření.

Zhoubný nádor prsu zjištěný v počátečním stadiu je velmi dobře léčitelný. Léčení malých nádorů je méně zatěžující a je možné velmi často i zachovat celý prs. Díky screeningovému programu na odhalování karcinomu prsu a moderním léčebným metodám klesla za 20 let úmrtnost o 30 %.

Ženy, které vzaly odpovědnost za své zdraví do svých rukou, chodí na screeningové vyšetření dříve než ve státem garantovaném bezplatném screeningovém programu, který začíná ve 45 letech věku. Právě pro ně jsou určeny slevové poukázky Ženy ženám. Poukázky slouží jako 200 Kč slevenka na preventivní mamografické nebo sonografické vyšetření prsu. Do projektu se od jeho počátku, tedy od roku 2002, zapojují screeningová centra po celé České republice a v jeho průběhu už poukázku využilo přes 170 tisíc žen. O slevenku je možné si požádat prostřednictvím bezplatné Avon linky za zdravá prsa 800 546 546 nebo emailem na aliance@breastcancer.cz. Poukázky je možné využít v rámci platby za vyšetření ve screeningových mamodiagnostických centrech, a to od 1.srpna do konce roku.

Nezisková organizace Aliance žen s rakovinou prsu se věnuje osvětě, prevenci, podpoře a vzdělávání v oblasti rakoviny prsu. Jejich posláním je zlepšit kvalitu života pacientek a jejich rodin, zvýšit povědomí o rakovině prsu v široké veřejnosti a přispět k jejímu včasnému odhalení a účinnému léčení.

64db45c8f3e87obrazek.png

O společnosti Avon  

Ve společnosti Avon věříme, že lepší svět pro ženy je lepším světem pro všechny. Věříme, že pokud ženy využívají svůj potenciál naplno, má to pozitivní dopad na společnost, ekonomiku i planetu.
Proto vše, co děláme, děláme pro podporu žen a jejich vlastní seberealizace.

Psychické i fyzické zdraví žen stojí na vrcholu žebříčku priorit Avonu. Prostřednictvím nadace Avon Foundation, založené v roce 1955, daroval celosvětově na témata související s bezpečností a zdravím žen už více než 215 mil. českých korun.

V České republice společnost Avon celoročně sbírá peníze na konto Avon za zdravá prsa pomocí prodeje charitativních předmětů. Zákazníci také mohou přispět pomocí přímého finančního daru v rámci nákupního košíku na e-shopu, kde si ke své objednávce mohou jednoduše přidat příspěvek v hodnotě 30 Kč, 50Kč, 100 Kč či 200kč.

Pomoc však těmito aktivitami nekončí. Společnost Avon každý rok připravuje další projekty, kterými je možné neziskové organizace podpořit.  Letos Avon pomáha sbírat potřebné peníze take prostředníctvím Avon Běhu za zdravá prsa 2023, který je součástí série Night run.

www.avon.cz64db44e7db503obrazek.png

Reklama