Stránky www.ZijZdrave.cz jsou plné informací vztahujících se k výživě a pohybovým aktivitám. Ale tím stránky zdaleka nekončí. Najdete na nich také například tabulku energetických hodnot potravin, zajímavé recepty nebo třeba slovníček pojmů. Mnohá další rozšíření přinášejí stránky pro registrované uživatele. Nyní je nově možné sbírat body a zapojit se do soutěže o nejúspěšnějšího „sběrače“.

 

Co je zapsané, to se počítá

Koncem minulého roku byl spuštěn Můj deníček, který pomáhá udržovat přehled o příjmu a výdeji energie. Tedy, pokud si pečlivě zapisujete, co všechno jste snědli a co jste celý den dělali. Není třeba nic složitě počítat, evidence probíhá formou výběru z rolovací nabídky a přijaté či „vypocené“ kilojouly počítá web sám. Například během pauzy na svačinu si zapíšete, co jste ráno snídali – vyberete si z nabídky pečiva, zeleniny, mléčných výrobků a podobně, a doplníte pouze množství. Rovnou si doplníte i svačinu – i jablko se počítáJ. Pokud pracujete v kanceláři, vyberte si z nabídky „lehká práce“ a zapište si příslušnou dobu. Pouhých pár kliknutí vám ukáže, jak si dnes stojíte.

 

Výsledky se pak evidují v grafech a dalších volitelných přehledech. V neúprosném grafu je také možné sledovat křivku vývoje své hmotnosti, což může být docela motivační, co říkáte?

 

Jarní sbírání bodů

Na jaro je pro registrované uživatele připravena další novinka. Vyplatí se být registrovaný a vracet se na stránky ZijZdrave pravidelně. Veškeré aktivity, které na stránkách ZijZdrave.cz po registraci uděláte, jsou oceněny daným počtem bodů. A každý měsíc získají ti nejúspěšnější dárek. Díky vtipnému elektronickému švihadlu si budete moci přidat do deníčku pár dalších spálených kalorií.

 

Za co se body sbírají?

A co sbírání bodů znamená? Už za samotnou registraci obdržíte body, které vám každý měsíc znovu přičteme, takže vaše bodové konto nebude nikdy prázdné. I přihlášení se pod uživatelským jménem je bodováno.

 

Každý měsíc pro návštěvníky stránek připravujeme novou soutěž, právě teď je možné vyhrát elektronickou váhu. Takže kromě šance vyhrát váhu stále sbíráte body. Další body můžete získat, když se zapojíte do diskuze s ostatními nad tématy týkajícími se jídla, pohybu a hubnutí. Kromě toho je vám k dispozici poradna odborníků, kde můžete vkládat své otázky k životnímu stylu. V rámci registrace od nás dostanete každý měsíc pravidelný newsletter, a za něj opět další bodíky.

 

Zkrátka, stránky www.ZijZdrave.cz nabízejí spoustu zajímavých možností, zkuste se podívat a stát se členem klubu Žij zdravě.

 

Webové stránky www.ZijZdrave.cz jsou součástí stejnojmenného projektu, jehož hlavním cílem je zvýšit povědomí o obezitě jako o celosvětovém problému. Nadváha, obezita a s nimi spojená další onemocnění a zdravotní potíže jsou novou hrozbou lidstva. Projekt Žij zdravě vznikl v rámci preventivních programů Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky.