Chcete dostat dopis z kosmu? Zaplaťte 20 000 dolarů.

Vy, kdo sbíráte známky, můžete obohatit Vaše sbírky o známku z dopisu, který bude poslán z orbitální stanice. Stačí Vám k tomu pouhých 20 000 dolarů, jak prohlásil jeden ruský zástupce společnosti pro kosmické lety.

Dopisy, ofrankované speciální známkou, budou orazítkované v kosmu na orbitální stanici dříve, než se tato vrátí zpět na matičku Zemi. Sergej Gorbunov dodává: “Tato služba bude stát mezi 20 000 – 30 000 dolary. Cena je taková, protože transport 1 kg nákladu na stanici stojí mezi 10 000 – 20 000 dolary a 60 000 dolarů stojí jeho dovezení zpět na Zemi.“ Práce kosmonatů, kteří se příležitostně stanou pošťáky, je tedy oceněna na 18 000 až 19 000 dolarů za hodinu.

Zájemci si mohou známky zakoupit u jedné specializované společnosti, která také zajistí dopravu dopisů až na orbitální stanici a zpět na Zem. „Zisk, který očekáváme, věnujeme na činnosti spojené s kosmem“, říká pan Gorbunov. Jak vidíte, peníze se dají shánět různě.

Opilec zaparkoval své auto na dvorku četnické stanice

Jednomu francouzskému občanovi se podařilo vypít takové množství alkoholu, že mu v krvi naměřili 2,8 gramů alkoholu na litr krve. Ten svůj přestupek vylepšil tím, že své auto zaparkoval na dvoře četnické stanice. Jako odměnu vyfasoval od městského soudu v Nantes 6 měsíců bez řidičského průkazu.

Milý pán je bývalý žokej a opil se proto, že ho opustila žena. Na svoji omluvu dodal, že si myslel, že pro zachování bezpečnosti bude lepší, když auto zaparkuje u četníků a požádá je o azyl, aby se mohl vyspat. Polehčující okolností byl fakt, že auto ke stanici dovezla nějaká vstřícná duše a pan žokej auto pouze přeparkoval do dvora.

Ve Velké Británii ukradli předminulý víkend obrazy slavných malířů

Obrazy malířů Van Gogha, Picassa a Gauguina byly ukradeny v jednom z největších britských muzeí v Manchesteru. Ke krádeži došlo ve Whitworth Art Gallery v noci ze soboty na neděli. Policie si je jistá, že akce byla pečlivě naplánována.

Cenu ukradených děl ještě nesdělila. A co si zloději odnesli? Akvarel od Vincenta Van Gogha „Hradby Paříže s domy“ z roku 1878, akvarel „Chudoba“ od Pabla Picassa z roku 1903 a ruka jim též padla na plátno Paula Gaugaina „Krajiny na Tahity“, olej z roku 1899. Muzeum má ve svých sbírkách 40 000 děl, z toho 12 děl Picassa a 2 od Van Gogha. Tedy, teď už méně …..

Reklama