Slovo vězení mne nutí vzpomínat na jednu mojí, dá se říct, dobrou kamarádku.

V životě ji potkávala jedna smůla za druhou. Ať s rodiči, kteří se ve zlém rozešli, tak s přítelem, který se dostal do vězení. Jednoho dne k ní přišla policie s tím, že jejího přítele zavřeli do vězení za přepadení kasina. Dostal sedm let natvrdo.

Asi tímto okamžikem se její svět zhroutil. Zjistila, že je těhotná, a sama se začala připravovat na roli matky. Moc na své i miminka zdraví nedbala. Chodila do hospod, kouřila, a i drogy jí nebyly cizí.

Za devět měsíců se jí jako zázrakem narodila zdravá holčička.

Jaké bylo naše překvapení, nebo spíš zděšení, když přesně za rok svoji dcerušku opustila. Nechala ji u svých rodičů s tím, že se u nich bude mít líp.

Sbalila kufry a odjela, nikdo nevěděl kam.

Do dceřiných tří let o ní nikdo neslyšel. Jen tu a tam se někdo ozval, že ji viděl tam a nebo zase tamhle.

Pravda byla šokující..

Odjela do Německa, kde dělala prostitutku. Tam měla problémy s policií.

Nelinka mezitím rostla a rostla a stávala se z ní malá slečna. Věděla, že má někde svoji matku, ale byla ještě malá na to, aby všechno chápala.

Jejího biologického otce pustili z vězení za dobré chování a začal mít zájem o dceru. Jenže ten zájem byl pouze chvilkový. Potom si vzpomněl jen tak jednou za čtvrt roku a vůbec se neobtěžoval s placením výživného.

Jednoho dne zavolala kamoška domů, řekla pár vět. Sdělila, že je v pořádku a že si začíná budovat vlastní život. Jenže pro dcerku v něm není místo. I přesto, že svoji dceru nedávno viděla, nezajímá ji.

Věci se teď mají tak, že holčičce je teď šest roků, chodí do první třídy a žije s babičkou a jejím přítelem.
Její matka si našla přítele, otěhotněla a porodila v Německu holčičku a snaží se být lepší matkou než Nelince.

Doufám, že jednou svůj život přehodnotí a vrátí se i ke své prvorozené dceři

zouharka


Zouharko,
trochu se obávám toho, že kamarádka si spojuje dceru s nepříjemným zážitkem, a proto se ji snaží ze svých vzpomínek odehnat. Není Nelince u babičky přece jenom lépe, než by jí bylo skoro u neznámé paní v Německu?  
Reklama