Nad přihláškou se nevyplatí váhat. Když děti stihnou disciplíny v rámci tělocviku odsportovat do konce kalendářního roku, dostane se škola do losovacího osudí. Hrát se bude o sportovní dopoledne s olympionikem, které do školy přijede zorganizovat tým přímo z Českého Olympijského výboru. Tréninků se koná každé jaro čtrnáct, v každém kraji jedna škola.
5de78815b3f10obrazek.png
Dalšími benefity mohou být i finance na sportovní vybavení pro školu. Pokud škola zapojí dostatečný počet dětí, může na konci školního roku získat poukaz na sportovní vybavení od Hervisu v hodnotě až 60 000 Kč. Zároveň garanti (například tělocvikáři) jednotlivých škol získávají zlaťáky za každého zapojeného žáka, za které sobě nebo celé své třídě může nakoupit řadu odměn. Do konce roku 2019 garanti získávají 3 zlaťáky za každého zapojeného žáka.

Sazka Olympijský víceboj je největší český sportovní projekt zaměřující se na děti během hodin tělocviku. Zapojit se do něj mohou školy všech velikostí nebo jen jednotlivé třídy. Nezáleží na sportovní zdatnosti jednotlivých žáků. Důležité je, aby si děti vytvořily ke sportu pozitivní vztah a naučili se ho aktivně zapojovat do svého života.

Projekt má tři části. Prostřednictvím disciplín Olympijského diplomu se zanalyzují pohybové předpoklady dětí a doporučí se jim vhodné sporty. Odznak všestrannosti motivuje k pravidelnému cvičení a rozvoji pohybové zdatnosti.

Cílem Paralympijské výzvy je rozvíjet schopnosti jednotlivých studentů s ohledem na jejich postižení a rozšířit povědomí o možnostech sportování na základních školách se speciálním vzdělávacím programem.

Reklama