dnes se to zdá už absurdní a neuvěřitelné, ale „tenkrát“jste nemohla přijít do školy v žádném modním výstřelku. A o tom bude řeč v příspěvku naší čtenářky s nickem Pajda. V mini s „briketami“ se rozhodla trochu vyprovokovat pana ředitele

Dneska už na to nemám ani postavu, ani věk, ale když jsem byla na střední škole, tak byly minišaty strašně in. Podědila jsem jedny po mamince a k nim i boty, zvané brikety - vysokou podrážku, vysoký podpatek. Nohy jsem měla pěkné, ještě jsem neměla žádné jizvy, takže jsem si troufla.

 A protože na naší škole bylo přísně dbáno na „odpovídající vzhled“ žáků, bylo jen otázkou času, než se vedení k vyjádří i k minisukním. Vyjadřovalo se totiž ke všemu, nejčastěji formou hlášení ve školním rozhlase, takže si pamatuji odsouzení triček s potiskem, chození „naostro“ - dlouho se tradovalo, že to zástupce ředitele kontroluje osobně - i doporučované papučky s gumičkou přes nárt.

Těsně před tím, než jsem se odhodlala ke svému výletu v minišatech, jsme se školní šuškandou dozvěděli, že byl nalezen použitý prezervativ. A když se ozvalo známé chrčení, všichni čekali bouřlivé odsouzení nemravné mládeže. Místo toho se ozvalo:“Na naší škole se rozmáhá neřest...chmmm...žáci chodí nepřezutí.“ Dodneška nevím, jestli tam ta pauza byla úmyslně, nebo ne, ale chechot, který se v tu chvíli ozval, musel vyděsit důchodce v širokém okolí.

 A v takovém ovzduší jsem se odhodlala vzít si módní šatičky a botičky a co víc, vsadila jsem se se spolužáky, že v nich projdu celou školu. Samozřejmě včetně chodby před ředitelnou. A samozřejmě, že mě načapal ředitel. Následoval pohovor v ředitelně. A ten vypadal takto:

 „Co to má znamenat? To je provokace?“

 „Ne, prosím, to je sázka.“

 „Ty se vsadila? O co?“

 „Když projdu celou školu, tak mi každý ze třídy koupí nanuka.“

 „Je vás 34, to sníš tolik nanuků?“

 „Oni mi je koupí postupně...asi.“

 „Chachacha, dobře, když mi dva nanuky dáš, můžeš si projít ty chodby. A zítra už přijdeš slušně, ano?“

 Musím uznat, že náš tehdejší ředitel byl frajer. Sázku jsem vyhrála, nanuky donesla a pak už jsem nosila buď minišatičky a nebo brikety, protože jedno nebo druhé mu nevadilo, jen ta kombinace se mu prostě nelíbila.

 Pajda

Milá Pajdo, díky za vzpomínku na školní léta. taky jsem měla brikety, dostala jsem je od tety, ale nosila jsem jen k širokánským kalhotám

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a mini, milé ženy-in?

  • Nosila jste, nebo nosíte mini?
  • Jste pyšná na svoje nohy, nebo to neřešíte?
  • Jak se v mini cítíte?
  • Nosíte je rpotže vám sluší, nebo proto, že jsou v módě?
  • Jaký typ minisukní vám nejvíce vyhovuje? Úzké, upnuté, rozšířené, nebo rozevláté?
  • Jaké boty k nim nosíte? Lodičky, balerínky, nebo jiný typ bot?
  • pošlete nám fotku, jak vám to v minisukni sluší?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Tentokrát odměníme dvě z vás krásnou knihou o květomluvě.Romantická řeč květin, dozvíte se nejen o tom, co jednotlivé květiny znamenají, ale spoustu dalších zajímavostí. Vydalo nakladatelství METAFORA

ceny

Reklama