Luxusní zakázkové krejčovství Delor specializující se na obleky má novou tvář v podobě módní návrhářky Mirky Talavaškové. Za dámskou kolekcí stojí Mirka Talavašková, jejíž nadčasové modely oslovují i ty nejnáročnější klientky. Držitelka Top Styl Designer na nových kolekcích ukazuje, jak se dá skloubit móda se střídmou elegancí při použití těch nejkvalitnějších materiálů.

Mirka TalavaškováMirka Talavašková, která letos oslavila 33. narozeniny, už stačila na autorských přehlídkách ukázat svůj talent a rozčeřit rybník české návrhářské scény. Zájem o módu a design se u ní rozvíjel již od útlého dětství.

„Už moje maminka vedla krejčovství. Před revolucí se podílela na tvorbě kolekcí v národních závodech, kde pracovala především s krajkou. Po revoluci se jí poštěstilo a dostala vlastní ateliér i potřebná vybavení, se kterým mohla tvořit. Já jsem vlastně od malička v tomto prostředí vyrůstala. Odmalička jsem věděla, že se chci oděvem a textilem zabývat,“ vysvětluje návrhářka „ rané počátky“ své celoživotní vášně.

Svému snu uzpůsobila i výběr škol, kdy začala jako textilní výtvarnice na Průmyslové škole textilní v Brně, později si prohloubila své znalosti na Vyšší odborné škole oděvního návrhářství v Praze a poté završila své vzdělání na UMPRUM pod vedením akademického malíře Josefa Tapťucha. Neocenitelné zkušenosti získala taktéž na Ecole Superieure des Arts Appliques Duperre Paris a obzvlášť praxe v Atelier du Sartel i nahlédnutí pod pokličku života hlavního města módy rozšířily návrhářce obzory.

Luxusní zakázkové krejčovství Delor

„Delor jsem znala téměř od jeho začátku a vždy jsem byla tímto konceptem na takové úrovni velmi nadšená a přála si zde pracovat. Po letech, kdy jsem již nabrala nějaké zkušenosti, se náhodou o mně dozvěděli a pozvali si mě na pohovor. Mé portfolio se jim velmi líbilo a nabídli mi spolupráci. Delor mi při vytváření dámské kolekce dal volnou ruku a naše spolupráce nás vzájemně obohacuje,“ říká s úsměvem Mirka.

Inspiraci pro tvorbu první dámské kolekce Delor hledala v gruzínském folklóru. Tradiční kroje mužů bojovníků ji natolik očarovaly, že prvky tohoto oděvu zakomponovala i do svých minimalistických modelů charakteristické štíhlými pasy, rozšířenými sukněmi a výšivkami upomínajícími na lidovou zdobnost.

„Já mám jedno pravidlo a to zní – móda by měla být jednoduchá, ale výrazná. A měla by umožňovat kombinaci s ostatními kousky, ať to jsou boty, kabelky, pásky či šperky. Chci nabídnout ženám takový kus oděvu, který doplní to, co už má v šatníku. Sázím na efektivní jednoduchost, kombinovatelnost a kvalitní materiál. Své postupy samozřejmě upravuji podle své konkrétní klientky.“Luxusní zakázkové krejčovství Delor

Modely Delor Couture osloví především ženy, které mají jasno, v čem se cítí nejlépe, které touží po jednouché eleganci a jedinečném stylu a chtějí svoji osobnost podpořit originálními módními kousky vytvořenými na míru jen a jen pro ně. Tyto kousky ale zároveň doplní šatník klientky. Mirka věří, že uspokojí i nejnáročnější klientky. „S klientkami konzultuji každý krok, od střihu a výběru materiálu po kompatibilitu s jejich dosavadním šatníkem.“

„Každá nová klientka je pro nás výzvou. Ať už pro ně navrhuji cokoliv, chci, aby z toho kousku čišela její osobnost. Nebráním se tak vůbec neobvyklým přáním a představám. Nejde mi jen o to, aby zákaznice odcházela maximálně spokojená s výsledným modelem, ale aby jí vyhovoval i individuální přístup,“ vysvětluje dále své postoje.   

Individuální přístup společně se jejími znalostmi, citem a zálibou v kombinaci moderních a tradičních prvků dává vzniknout unikátním modelům, za kterými se budou lidé otáčet.

Luxusní zakázkové krejčovství Delor

Zakázkové krejčovství Delor navazuje na tradici první republiky, kdy se nechávaly šít dokonale padnoucí obleky a šaty na míru v módních salónech. Delor používá na své modely jedinečnou látku Dormeuil z Francie a mezi samozřejmostí salónu patří prvotřídní servis a péče o své klienty. Více informací o aktuálních kolekcích naleznete na www.delor.cz.

Navštivte módní událost roku!

Nadčasové modely značky Delor můžete také shlédnout na Prague Fashion Weekendu v termínu od 18. do 22.9. Více informací o tomto pravidelném svátku módy naleznete na mbpfw2013.starscom.cz