64244887a82e2blobid0.png

Saunový svět čestlického aquaparku je největším v Česku. Svým rozsahem, honosným prostředím a unikátní nabídkou tak vytváří jedinečné místo pro saunování i relaxaci, které nemá konkurenci. Nově ho navíc doplní jedinečná ZENová sauna: „Návštěvníkům chceme nabídnout to nejlepší, a proto neustále přicházíme s inovacemi a změnami, které poskytnou ty nejlepší podmínky pro saunování. Díky investicím tak máme moderní a špičkové zázemí, které nyní nabízí celkem 19 různých saun a prohříváren, což je nejvíc v celé České republice,“ říká Vladana Horáková, generální ředitelka Aquapalace Praha. Kmotrou nové atrakce Saunového světa se stala milovnice saunování, zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková.
 

642447f86b072blobid0.png

Za realizací nové ZENové sauny stojí firma No Limits Design: „Naším cílem bylo vytvořit unikátní prostor, který návštěvníky přenese až na druhý konec světa. Chtěli jsme vytvořit zcela novou odpočinkovou zónu podle vyhlášeného japonského stylu,“ upřesňuje k realizaci nové sauny Nicole Mertinová, ředitelka No Limits Design a dodává, že snahou bylo propojit unikátní prostor střešní terasy s již dříve realizovanou odpočívárnou: „Zenové zahradě ve středu terasy dominují dvě borovicové bonsaje staré několik desítek let, pro navození harmonie a klidu byla pak zvolena kombinace bílého a drceného mramoru společně s mechovým porostem sagina.“ Kromě saunování budou mít návštěvníci možnost zažít čajové a relaxační obřady pro ještě intenzivnější zážitek. Ty budou probíhat v japonské odpočívárně.

 642447947362eobrazek.png
Projekt na vybudování designové ZENové sauny vznikl v roce 2019. Cílem celého projektu byla především celková harmonie terasy, která si vyžádala i rekonstrukci původního světlíku. Ten byl nahrazen plochým světlíkem, v prostoru takřka neviditelným, jeho doprava a instalace díky objemnosti musela být realizována vrtulníkem.  Navíc díky volbě maximálních rozměrů skleněných okenních tabulí, jež na střechu dopravil speciální jeřáb, byl zajištěn návštěvníkům Saunového světa komfortní výhled na novou zenovou zahradu a saunu.

 
Design a použité materiály

Na interiér nové ZEN sauny bylo použito velmi kvalitní cedrové dřevo, které se v čase nekroutí ani nesráží, jeho povrch je i ve vysokých teplotách saunového provozu chladný a příjemný na dotek. Navíc po roztopení sauny začne cedr uvolňovat antibakteriální přírodní látky, které jsou prospěšné při problémech horních cest dýchacích a pomáhají při alergiích a astmatech.
 
Na venkovní obklad sauny byl použit kompozitní fasádní lamelový obklad v odstínu teakového dřeva, který velmi dobře imituje klasickou dřevěnou fasádu. „Je ale na rozdíl od dřeva odolný vůči UV záření a v průběhu času nevyšisuje. Navíc je z 95 % je vyrobený z recyklovaných materiálů a je 100% recyklovatelný, což je pro nás důležitým parametrem,“ doplňuje Nicole Mertinová z No Limits Design.

642447fe4176bobrazek.png
 
Prostor terasy doplňuje mobiliář od předního italského výrobce venkovního nábytku firmy Atmosféra.
 
Největší saunový svět u nás

Saunový svět Aquapalace Praha poskytne krásné a luxusní prostředí pro profesionály i ty, kteří s pravidelným prohříváním teprve začínají. Na výběr je hned z 19 saun a prohříváren, které doplňují příjemné odpočinkové zóny.
 
Největší saunový svět u nás nabídne venkovní zónu, kde mohou návštěvníci vyzkoušet zemní a srubovou baňu. Dále se zde nachází luxusní římské lázně i komplex vnitřních finských saun. Vybírat lze hned z několika druhů, a to tradiční finské a vulkánové sauny, biosauny, březové a bylinné prohřívárny, ale i unikátní panoramatické sauny. V případě, že do Saunového světa vyrazíte i se svými ratolestmi, můžete zavítat do dětské sauny. Širokou nabídkou doplňují orientální sauny společně s privátní velkou a malou saunou.
 

6424482f60f7cobrazek.png
Pro ochlazení jsou k dispozici bazénky a sprchy, pro dokonalou relaxaci pak návštěvníci mohou využít vířivky a odpočinkovou zónu s lehátky. Saunový svět také pravidelně pořádá saunové ceremoniály pro dospělé i děti, a to pod taktovkou nejlepších českých saunérů, kteří pravidelně bodují i v mezinárodních soutěžích.
 

Reklama