versace

Značka Versace je synonymem ženskosti a sex-appealu. Svou image staví na kvalitních materiálech a rafinovaných střizích, které dávají vyniknout ženským křivkám. A jak je vidět, více odkrývají, než zahalují. Přehlídka jaro/léto 2016 je toho důkazem.

Když jsem si prohlížela modely jarní kolekce od Donatelly Versace, vybavila se mi pohádka Boženy Němcové „O chytré Horákyni“. Ani nahá, ani oblečená měla přijít/přijet ke králi. Hrdinka pohádky si poradila vtipně, v mezích svých možností, ale Donatella by se takového úkolu zhostila s nadšením a přidala mu ještě něco navíc. Dráždivý sex-appeal, který každému muži podlomí kolena.

Donatella Versace se po tragické smrti svého bratra Gianni Versace ujala vedení značky a navrhuje modely, za něž by se její zakladatel určitě nemusel stydět. Sám Gianni ctil krásu ženského těla a jeho šaty byly vždycky ozdobou těch nejprestižnějších společenských událostí. Donatella projevila nemenší talent a jak je vidět na jejích kolekcích, stále se zdokonaluje.

Stejně jako její bratr Gianni, projevila cit pro materiál a rafinovanost, kterou rozvíjí až do dokonalosti. Ubírá na látkách a odhaluje tělo, ale její „nahota“, není prvoplánová, ani vulgární. Na každém modelu je vidět nápad, promyšlený do nejmenšího detailu a rozehraný do mnoha variant.

Ať už se jedná o motiv prostřihů spojovaných šňůrováním, síťování, paličkování, či kombinaci těchto technik připomínající mozaiku.

ver

ver

ver

Člověk až žasne, co všechno se dá udělat s textilními technikami a materiály.

Jak se vám tato kolekce líbí?

Zdroj foto: Facebook Versace

Čtěte také:

Reklama