Přestože život princezny Diany nebyl kvůli nehodě příliš dlouhý, stihla toho hodně. Jakožto členka královské rodiny se totiž rozhodně nenudila. Podívejte se na některé důležité momenty jejího života zachycené na fotografiích. 

Na první fotografii pózuje Diana Spencer s princem Charlesem. Jde o snímek, kterým v únoru 1981 oznamovali své zasnoubení. Byl pořízený ve venkovních prostorách Buckinghamského paláce a kdo by z něj tehdy tušil, že manželství těch dvou rozhodně nebude idylické. Na ruce má Diana zásnubní prsten s modrým safírem obklopený diamanty. V roce 2010 ho Dianin syn princ William navlékl na prst své snoubence Kate.

64fef31610398obrazek.png
Foto: Profimedia

Ano si zamilovaný páreček řekl 29. července téhož roku v katedrále sv. Pavla, kam Diana nakráčela v honosné róbě, kterou navrhla Elizabeth Emanuel společně se svým manželem Davidem. Ikonické šaty byly ušité z hedvábí, taftu a starožitné krajky a posázené byly perličkami a krystaly. Jejich vlečka měřila přes sedm a půl metru.

64fef3654934cobrazek.png
Foto: Profimedia

Další zásadní moment, jehož snímky obletěly celý svět, nastal, když Diana a Charles předvedli světu svého prvorozeného syna Williama. Zapózovali s ním před nemocnicí, kde se narodil, i když obličej malého miminka z pochopitelných důvodů tehdy ještě neukázali.

64fef3a01805eobrazek.png
Foto: Profimedia

O dva roky později vznikla na stejném místě obdobná fotografie. Tentokrát ale Diana nedržela Williama, ale svého druhého právě narozeného syna Harryho.

64fef3c2e2c37obrazek.png
Foto: Profimedia

V roce 1985 si v rámci slavnosti v Bílém domě herec John Travolta zatančil s princeznou Dianou, což samozřejmě zachytily hledáčky fotoaparátů. Travolta se po letech magazínu Esquire México svěřil, že na momenty na parketu nikdy nezapomene. Prý to bylo jako pohádka.

64fef3f38a3d0obrazek.png
Foto: Profimedia

Sexy černé šaty od návrhářky Christiny Stambolian si Diana oblékla v roce 1994 na galavečer magazínu Vanity Fair. Do povědomí se potom zapsaly jako takzvané revenge dress neboli šaty pomsty. V den, kdy je Diana oblékla, totiž její manžel Charles, od kterého byla už dva roky odloučená, poskytnul interview, v němž rozebíral i svůj vztah s Dianou a přiznal se k aféře s Camillou.

64fef42826afdobrazek.png
Foto: Profimedia

Poslední fotografie příběh princezny Diany uzavírá. Je na ní to, co zbylo z vozidla, ve kterém Diana a její přítel vjeli do pařížského tunelu, když je pronásledovali bulvární fotografové. Dianin partner Dodi Al-Fayed i řidič automobilu zemřeli na místě, Diana po převozu do nemocnice. Tragická nehoda se stala 30. srpna 1997.

64fef47cb7e1ablobid0.png
Foto: Profimedia

Zdroje: Profimedia, Vogue, Elle, Esquire México

Čtěte také:

Reklama