more

Máte ráda mořské plody? Pokud ano, pak zřejmě nejspíš na talíři. Ale dokážete si je představit jako vzor na šatech? Podívejte se na kolekci jaro/léto 2016, která našla inspiraci v tajuplném světě mořských hloubek. A je to opravdu velká podívaná.

Při svých „toulkách“ módním světem občas narazím na zajímavé kousky, které stojí přinejmenším za diskuzi.  Jarně letní kolekce Emilia Pucci k nim rozhodně patří a je důkazem toho, že zdroje inspirace jsou opravdu nevyčerpatelné.

Proč tou inspirací nemohla být tajuplná krása mořských hlubin, která láká člověka odnepaměti? Je to svět sám o sobě plný okouzlujících barev a roztodivných tvarů. A nejen těch nám známých, jako jsou ryby, mušle, hvězdice, ale i těch, které lidské oko jen tak nespatří. Bizarní a spletité tvary řas, korálů, či miniaturních organismů.

To vše návrhář zachytil do svých sítí a vytvořil tak pozoruhodně hravé šaty pro volné chvíle.

Některé působí velmi realisticky díky aplikacím mořských živočichů na síťovaných materiálech, jiné vzbuzují naši fantazii a jdou do výraznějších stylizací. Nevím, čím to je, ale některé z nich mi připomínají kubistické obrazy.

V kolekci najdete i méně extravagantní šaty s potisky mořských ptáků, různé kombinace technik, ale i jednobarevné modely využívající kontrastních struktur materiálů.

Ale dost řečí, milé dámy, podívejte se na kolekci a udělejte si názor samy.

Jak se vám kolekce líbí? Přijde vám vtipná, nebo příliš exhibicionistická?

Foto: Facebook emilio pucci

Čtěte také:

Reklama