profimedia-0377125481.jpgZdroj fotografie: Profimedia

Do StarDance vstupujete jako nová posila týmu. Na co se nejvíce těšíte?
Moc se těším na navrhování tanečních šatů. Je to pro mě opravdu nová zkušenost, ale o to větší to pro mě bude výzva, což mám velmi ráda. Těším se také samozřejmě na to, až uvidím svoje návrhy v akci na tanečním parketu během přímých přenosů.

V čem se navrhování tanečních kostýmů liší od praxe „návrhářky slavných“?
Je to právě ta spolupráce s tanečníky. Člověk musí nejen naslouchat jejich požadavkům, ale také vyhovět potřebám tance, protože je to přeci jenom sport a šaty tak musí vlastně plnit nejen estetickou funkci, ale sloužit i jako sportovní dres. V tom je tvorba tanečních kostýmů odlišná od mé běžné práce.


Co je pro Vás při tvorbě návrhů největší inspirací?
Inspirací je pro mne choreografie, hudba, ale největší roli v ní hrají samotní tanečníci. Přece jenom oni jsou ti, kteří ten kostým dotvoří a rozpohybují. Proto se už při navrhování neobejdu bez představy o tom, kdo ten kostým oblékne. Nechávám se také inspirovat styly světových tanečníků.


Bez čeho se při navrhování ještě neobejdete?
Když vytvářím návrhy, tak se neobejdu bez papíru a tužky. Někdy kreslím na tablet, ale nakonec vždy stejně skončím u tradičních potřeb. Samozřejmě všechno se na papíře udělat nedá. Musím také vybírat materiály, přemýšlet o barevnosti a kombinacích se střihy a u toho ty látky musím mít v ruce.


Necháte do své tvorby zasáhnout i samotné soutěžní páry?
Samozřejmě, taneční pár si vytváří choreografii na každý tanec sám. Moje úloha je, abych kostýmem tu jejich představu dotvořila. Bez přímé a pravidelné spolupráce s nimi to tedy nejde.


Jak probíhá Vaše příprava na StarDance?
Studuji společenské tance, sleduji tanečníky z různých koutů světa, taneční soutěže podobné pořadu StarDance a hledám inspiraci.


Na kterého z letošních soutěžících se nejvíce těšíte?
Všechny taneční páry, se kterými jsem se dosud potkala, jsou velmi milé a sympatické. Nemám tedy žádného favorita a těším se na všechny.


Jaký je Váš vztah k tanci, máte nějaký oblíbený?
Tanec mám moc ráda a chodím tančit se svým manželem. Nejraději mám čaču, a to hlavně proto, že mu nejde a já ho tím ráda škádlím.

Reklama