duha

Takové jsou modely z letně-jarní kolekce značky Chloé. Možná ve vás titulek vyvolal vzpomínky na pohádku Princezna se zlatou hvězdou. Nevím, zda by tyto šaty splnily podmínky, které dostal král Kazisvět, ale do těch pohádkových nemají moc daleko.

Alespoň já bych si vybrala, neboť splňují vše, co od letních šatů očekávám. Aby byly vzdušné, lehounké jako pírko, pohodlné a ještě k tomu nápadité. Jak ve střihu, tak v barvách. Krásné pastelové tóny se mezi sebou prolínají buď po celé ploše, nebo tvoří zdobný detail v podobě aplikovaných prýmků, lampasů a stuh.

Některé z vás se při pohledu na vzdouvající se hedvábné šaty, halenky a harémové kalhoty může opravdu vybavit pohádka, jiná v nich vidí spíš bohémská sedmdesátá léta a éru hippies.

Obojí je jistě správně, neboť asociace, které v nás vyvolávají, jsou jen naše a nikdo nám je nevezme. Naštěstí.

Ale jen s duhou by si kolekce nevystačila. Téma přehlídky se rozvinulo do několika dalších „podtémat“. Kromě nepřehlédnutelných „duhovek“, které osobně považuji za nejzdařilejší, se musel i tady objevit letos velmi aktuální trend zvaný „budoár“. Do svých kolekcí ho letos zařadila většina návrhářů. Už jste si o něm mohly přečíst v předchozím článku ZDE, takže ho není nutné složitě popisovat. Že se inspiruje spodním prádlem, je jasné na první pohled.

Chloé tento trend představuje v podobě půvabných minišatů, halenek a topů v pastelových barvách lemovaných širokou krajkou. Připomínají dámská retro kombiné a lehounké spodní košilky.

Nechybí ale ani džínovina, krajka a nezbytná bílá.

Prohlédněte si kolekci ve fotogalerii a napište nám, jak se vám líbí a jestli byste si nějaký model vybrala a proč.

Foto: Facebook Chloé

Čtěte také

Reklama