Seznamte se s nadčasovou kolekcí české návrhářky Zdeňky Imreczeové. Navrhla ji sice pro léto 2016, ale díky důmyslným detailům, které se přizpůsobí postavě a oblíbené černé barvě, se dá nosit celoročně.

Podle slov návrhářky je tato minikolekce v černé inspirovaná zákaznicemi samotnými - jejich silueta je díky stahovacím páskům slušivá a dá se přizpůsobit jakékoliv postavě.

black

„Sama ve svém šatníku nechci mít obrovské množství oblečení, ale jen kusy, které mi perfektně sedí a mohu je nosit ve volném čase i při formálnějších událostech. Navrhla jsem proto i mezi sezónní mini kolekci univerzálních kusů oblečení, které nepodléhá diktátu trendů a sezón, můžete ho nosit celoročně a pomocí vhodně zvolených doplňků využívat pro nejrůznější příležitosti,“ popisuje svůj tvůrčí záměr designérka.

Také vás napadá otázka, proč je letní kolekce v netypické černé barvě?

Černá barva patří k nejoblíbenějším. Nejen že je elegantní, zeštíhluje a snadno se kombinuje s ostatními barvami, ale dobře na ní vyniknou propracované detaily, jako (pro značku typické) nakládané kapsy, prošívání, tunýlky, které rozbíjí jednobarevnou plochu. Modely tak získávají strukturu a sympatickou dynamiku.

black

A co na černou říká autorka kolekce?

Černá barva je nádherná. Mám ráda celou řadu dalších barev, ale k černé se vždy vracím. Nejen že je praktická, ale cítím z ní i zvláštní atmosféru dokonalosti a nedotknutelnosti. Je jako začátek něčeho nového, jako čerstvě natřená nepopsaná tabule“

Kolekce obsahuje nejen šaty, ale i topy, košile a halenky. Podívejte se na další modely z kolekce Black.

Foto: archiv návrhářky

Čtěte také:

Reklama